Dune: Spice Wars, Shiro Games ve FUNCOM’dan 4X RTS oyunudur. Son derece etkili Dune evrenine dayanan başka bir oyun görmeyeli uzun zaman oldu, ancak Spice Wars onu canlandırmayı hedefliyor. Steam’de erken erişim durumunda piyasaya sürüldü, bu da birkaç teknik sorunun beklendiği anlamına geliyor. Başlatma sırasında Dune Spice Wars Crash nasıl düzeltilir sorunuyla karşılaşıyorsanız, bu sorunu çözmek için deneyebileceğiniz birkaç şey var.

Başlatma sorununda Dune Spice Wars Crash’i düzeltme

Birkaç kullanıcı, açılışta bir kilitlenme yaşadıklarını veya oyunu hiç çalıştıramadıklarını bildirdi. Bununla ilgili önceki teknik kılavuzlarımızı izlediyseniz, bu sorunların çoğunun eksik veya kullanıcı tarafında bozuk bir şeyle bağlantılı olduğunu bilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz ve oyunu çalıştırabileceğiniz birkaç şey.

Oyun Dosyalarını Doğrula

Bazen Steam’de veya başka bir istemcide oyun indirirken, indirme veya yükleme işlemi sırasında bazı dosyalar bozulabilir. Neyse ki, dosyalarınızı taramak ve eksik/bozuk olanları indirmek için Steam’i kullanabilirsiniz. Bu, başlatılması oldukça kolay bir işlemdir ve aşağıdaki adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz.

  • Açık Buharve kitaplığınıza gidin
  • sağ tıklayın Kumul Baharat Savaşları kütüphanenizde ve tıklayın Özellikleri

Şimdi, içinde YEREL DOSYALAR sekme, seç Yerel dosyaların Bütünlüğünü doğrulayın…

Oyun dosyalarını doğrulamak, Dune Spice Wars Crash'i başlatma sorununda düzeltmenin en güvenilir yöntemlerinden biridir.Oyun dosyalarını doğrulamak, Dune Spice Wars Crash'i başlatma sorununda düzeltmenin en güvenilir yöntemlerinden biridir.
Oyun dosyalarını doğrulayın

Başlatma Komutunu Kullan

Geliştiriciler, kullanıcıların Steam’de aşağıdaki başlatma komutunu denemelerini önerdi.

  • Açık Buharve kitaplığınıza gidin
  • Burada, sağ tıklayın Kumul Baharat Savaşları ve seçin Özellikleri
  • Şimdi GENELaltında KOMUTLARI BAŞLATaşağıdakini girin
hlbootdx.dat
Geliştiriciler tarafından sağlanan başlatma komutu, oyunu DX modunda çalıştıracaktır.Geliştiriciler tarafından sağlanan başlatma komutu, oyunu DX modunda çalıştıracaktır.
Steam’i başlat komutu

Bu, oyunu DirectX modunda başlatacaktır.

DirectX ve Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Dosyalarını Güncelleyin

Hem DirectX hem de Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Dosyalarının en son sürümde olduğundan emin olun.

GPU Sürücülerinizi manuel olarak güncelleyin

Donanımınızdan en iyi şekilde yararlanmak için en son GPU sürücülerini kullandığınızdan emin olun. Sürücü güncellemeleri daha yeni sürümler için destek eklediğinden ve performansı da artırdığından bu çok önemlidir.

Anti-virüsünüze bir istisna ekleyin

Anti-virüs yazılımınız oyuna müdahale ediyor ve onu bir tehdit olarak işaretliyor olabilir. Emin olmak için

Bazı popüler olanları ve ilgili SSS sayfalarını listeledik.

Windows’unuzu güncelleyin

Windows’un en son sürümünde olduğunuzdan emin olun. Bu, birçok modern PC oyunu için oldukça gerekli hale geldi ve birçok kullanıcı hala oldukça eski sürümlerde.

  • Windows Arama’da “Güncelleme”ve tıklayın Güncellemeleri kontrol et
  • Bu sizi Windows güncelleme bölümü ve en son sürümde olduğunuzdan emin olabilirsiniz.
Windows'un güncellendiğinden emin olmak, özellikle oyunlarda birçok sorunu çözebilir.Windows'un güncellendiğinden emin olmak, özellikle oyunlarda birçok sorunu çözebilir.

Şimdiye kadar Dune: Spice Wars’ın alımı son derece sağlamdı. Oyun ayrıca tüm PC oyuncularının takdir edebileceği ultra geniş monitörleri de destekler. Spice Wars şu anki haliyle bile oldukça yetkin bir oyun gibi geliyor. Umarım, geri bildirim ve destek ile daha da iyi hale gelebilir.

Diğer kullanıcılara yardımcı olabilecek başka bir çözüm bulduysanız, lütfen aşağıdaki yorumlarda belirtin, ben de makaleye ekleyeceğim.

Bu kılavuzun, başlatma sorununda Dune Spice Wars Crash’in düzeltilmesine yardımcı olduğunu umuyoruz. Aşağıdaki yorumlarda herhangi bir sorunuz varsa bize bildirin.oyun-5