NFT’leri tıp endüstrisi ile birleştirmek kulağa pek mantıklı gelmiyorsa, BuzzFeed Haberleri muhtemelen şüpheciliğinizi doğrulayacaktır. MetaDocs adlı bir NFT projesi, Dr. Pimple Popper gibi doktorları / etkileyicileri kendilerinin (biraz çirkin) çizgi film kişileştirmelerine atar; bu, kullanıcıların daha sonra bire bir sohbetlere, soru-cevap oturumlarına erişmek için satın alabilecekleri veya DM’ler.

Ancak MetaDocs’un hedefine rağmen “bürokratik işlemleri” kesmek Bu, doktorlara erişim kazanmayla birlikte gelir, MetaDocs’un kendileri NFT sahiplerine yasal olarak tıbbi tavsiye veremezler. Gibi BuzzFeed MetaDocs’un teletıp uygulama lisansına sahip olmadığını, doktorlarının tıbbi tavsiye vermesini, reçete yazmasını veya hastaları sanal olarak teşhis etmesini engellediğini belirtiyor.

MetaDocs doktoru ve dermatolog Dr. Dustin Portela yaptığı açıklamada, “Bu noktada, herhangi birinden hasta olarak bahsetmekte tereddüt ediyoruz” dedi. BuzzFeed.

Bu kopukluk, bu NFT’lerden birinin fiyat etiketi ile daha da belirgin hale getirildi. Buna göre BuzzFeedMetaDocs nihai bir fiyat belirlemedi, ancak yakın tarihli bir teknik incelemede 0,2 ETH veya 570 ABD Doları civarında bir maliyet başlattı – sigortasız gerçek bir genel hekimi görmek için ödeyeceğiniz tutardan potansiyel olarak daha yüksek bir miktar (konumunuza ve bulunduğunuz yere bağlı olarak). tabii ki ofis).

Ancak MetaDocs kurucusu Dr. Sina Joorbachi şunları söyledi: BuzzFeed MetaDocs NFT’lerinin değerinin tıbbi bakımla bağlantılı olmadığını: “Bizim çıktımız, insanları bu doktorlarla, konuşmak veya bağlantı kurmak istedikleri her şey için bir araya getirmektir.” Tıpla ilgili konuşmalar ile tıbbi tavsiye arasındaki bulanık çizgiler, bazı doktorların gemiden atlamasına neden olmuş olabilir. BuzzFeed Projede isimlerinin yer almasına asla rıza göstermediklerini söyleyen ikisi de dahil olmak üzere dokuz doktorun o zamandan beri MetaDocs’un belgelerinden çıkarıldığını bildirdi.

Gelecekte, MetaDocs tıbbi bakımda devrim yaratmayı umuyor ve buna dokunsal takım giyen hastaların sanal gerçeklikte incelenmesi de dahil. Bu uzak görünebilir, ancak MetaDocs için değil. Tüm bu çılgınlığa daha derinlemesine bakmak istiyorsanız, kesinlikle okuyun. BuzzFeed Haberleri‘ rapor.

genel-2