Bulut ve ağ sağlayıcısı hizmet sağlayıcı IONOS ücretsiz başlattı dosya aktarım hizmeti için büyük dosyaları paylaşmak.

Rakipleri gibi, Dropbox ve WeTransfer, HiDrive Share by IONOS, kullanıcılara 2 GB’a kadar olan dosyaları ücretsiz olarak aktarma olanağı sunar.

“Dosya paylaşım servisleri bulut iş arkadaşları, arkadaşlar ve aile ile resimler, videolar ve belgeler gibi büyük dosyaları paylaşmanın en hızlı ve en pratik yolunu sunuyor” dedi.

Ücretsiz dosya paylaşımı

Dosya aktarım yazılımı, aracılığıyla paylaşılabilen bir bağlantı oluşturur. e-posta veya sohbet edin ve otomatik olarak silinmeden önce yedi gün boyunca geçerlidir. Hizmete erişmek için herhangi bir kimlik doğrulama veya kayıt gerekmez ve HiDrive Share, IONOS müşterilerine özel değildir.

IONOS HiDrive Share, herhangi bir büyük işletim sisteminde ve herhangi bir standartta çalışır. internet tarayıcısıhem mobil hem de masaüstünde.

Yüklenen dosyalar yalnızca şifrelenmiş biçimde iletilir ve IONOS’un Avrupa veri merkezlerinde saklanır. GDPR uyumludur ve yetkisiz üçüncü şahısların erişimine karşı koruma sağlar.

IONOS ayrıca, 2 GB’den büyük dosyaları paylaşmaları gerektiğinden veya dosyaları yedi günden daha uzun süre kullanılabilir hale getirmeleri gerektiğinden, yükseltmek isteyen kullanıcılar için 2 TB’a kadar çevrimiçi depolama alanı sunuyor.

HiDrive Bulut depolama ayrıca büyük dosyaları paylaşmak ve uzun vadeli veri depolamak için kullanılabilir ve IONOS’un Pro paketi kapsamında ilk on iki ay için aylık 10$’a (20 £/m) mal olur.

Ücretsiz HiDrive Share yazılımı için, HiDrive bulut depolama ürünü için bir uygulama mevcut olmasına rağmen, bir uygulama veya masaüstü programı indirmeye gerek yoktur.

TechRadar Pro yeni hizmetin lansmanının arkasındaki mantık ve şirketin HiDrive Share’i rekabete göre nasıl konumlandırmayı planladığı hakkında daha fazla yorum için IONOS’a ulaştı.genel-6