Geçen Eylül ayında Altice, 230 doğrudan ve bağlı satış noktası ağı ve 500.000 abonesi ve 30.000 kurumsal müşterisi olan Coriolis Télécom’u satın aldığını duyurdu. İşlem tutarı? 298 milyon Euro’su ilk ödeme ve 117 milyon Euro’su daha sonra ödenecek olmak üzere 415 milyon Euro. Birkaç ay sonra bu işlemin sonuçlanması Pazartesi günü onaylandı Rekabet Kurumu tarafından “operasyonun rekabete zarar vermesi muhtemel değildir”.

“Coriolis, SFR’ninkine çok tamamlayıcı olacak bir müşteri teklifine sahip büyük, hızlı büyüyen bir şirkettir. Tüm Coriolis ekibinin önemli deneyim ve uzmanlığını ‘Altice France’ınkiyle birleştirmeyi ve birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Altice France CEO’su Grégory Rabuel, bu işlemi duyururken, “Müşterilerimize sağlanan hizmetleri daha da geliştirmek ve Coriolis’in mükemmel büyüme beklentilerini tam olarak gerçekleştirmek” dedi.

Operasyonun Coriolis’in organizasyon şeması üzerinde hiçbir sonucu olmayacak, ancak alternatif operatörün ticari stratejisini değiştirebilir. Hatırlatıcı olarak, ikincisi şimdiye kadar Carré Rouge markasının ağlarında ve aynı zamanda rakibi Orange’ın ağlarında da faaliyet göstermiştir. “Önerilen bu işlemle Altice France, mevcut uzmanlığı, ortaklıkları, köklü dağıtım ağını, B’den C’ye ve B’den B’ye müşteri tabanlarını ve Coriolis’in SFR’ninkileri son derece tamamlayıcı olan müşteri hizmetleri yeteneklerini entegre edecek. ve Intelcia”, Altice’nin müşteri ilişkileri yan kuruluşu.genel-15