Klasik FPS oyununu temel olarak bir Lego oyununa dönüştüren yeni bir Quake modu var ve yakın zamanda yeniden düzenlenen baskıyla mükemmel bir şekilde çalışıyor. Block Quake şimdi çıktı ve Lego görünümüyle yapılan tüm düşmanlar, eşyalar ve silahlarla oyunu dönüştürüyor.

Block Quake modu, önceki projesi olan modder Kebby_Quake’in en son eseridir. Quake’in silahlarını doğum günü hediyelerine dönüştürdü oyunun 25. yıldönümü için. Kebby yasal olarak “Lego” kelimesini kullanamazken, bu “tanıdık plastik blokların” ilham kaynağı çok açık.

Yapabilirsin Block Quake’i buradan alın bazı basit kurulum talimatlarıyla birlikte. Steam’de yeniden düzenlenen Quake için, mod dosyasını yeniden adlandırmanız ve oyunun klasörlerinden birine koymanız, ardından oyunun menüsünde ‘gelişmiş karakter modelleri’ni kapatmanız yeterlidir. Hey presto, Quake’in tüm ikonik düşmanları, silahları ve eşyaları artık uygun animasyonlar da dahil olmak üzere Lego tarzı bir makyaja sahip olacak. Benim görüşüme göre köpekler en iyisidir, çünkü figürlerinin karşıt kısımları yoktur, bu yüzden sadece etrafta zıplarlar.

Kebby_Quake sadece modellerle de bitmiyor. Quake’i yeni ses efektleri, HUD ve daha “yaşa uygun” hale getirmek için herhangi bir olgun içeriğin kaldırılmasıyla tamamlanmış Lego benzeri nihai FPS’ye dönüştürmeyi planlıyorlar. Ayrıca orijinal Blocky haritaları eklemeyi umuyorlar, hatta “en sonunda” Block Quake topluluk haritası sıkışmasına sahip olacak kadar ileri gidiyorlar.

Block Quake, PC’deki en iyi 100 mod listemize girecek mi? Tamamlandığında, iyi olabilir.oyun-2