adlı bir uygulama Gerçekçi ol, kurulan eski GoPro çalışanı tarafından Alexis Barreyat ile birlikte Kevin Perreau, bir push bildirimi aldıktan sonra kullanıcılardan günde bir kez düzenlenmemiş bir fotoğraf göndermelerini isteme fikriyle Aralık 2019’da piyasaya sürüldü. Uyarıyı aldıktan sonra, kullanıcının neler yaptığını paylaşmak ve arkadaşlarının da paylaştığı fotoğrafları görmek için 2 dakikaya kadar süresi vardır.

Uygulamanın kullanımı kolaydır, aynı anda bir selfie ve öne bakan bir fotoğraf çeker – uzun süredir kayıp fotoğraf uygulaması Frontback ile ilgili güzel anılarımızı hatırlatan bir deneyim. (HUZUR İÇİNDE YATSIN).

Şirket, bu deneyimin kullanıcılara gerçekte kim olduklarını gösterme şansı sunduğunu açıklıyor.

Konseptin kendisi tamamen yeni değil. Frontback’in çift kamera kullanmasının yanı sıra, birkaç yıl önce kullanıcıları Instagram’dan uzaklaştırmaya çalışan bir uygulama dalgasının ortasında push bildirimlerini içeren benzer bir fikir ortaya çıktı.

Resim Kredisi: Gerçekçi ol

adlı bir uygulama Önemsiz ayrıntılar2017’de piyasaya sürülen, BeReal’ın şu anda yararlandığı aynı kavramın öncülüğünü yapmaya yardımcı oldu: Kullanıcılara şu anda ne yapıyorlarsa onu yakalamalarını söyleyen uyarılar. Minutiae’nin kurucu ortağı Martin Adolfsson kısa süre önce TechCrunch’a, BeReal’ın fikrinden “oldukça ağır ödünç aldığını” ve bu fikrin gerçekliğini övündüğünü, çok üzüldüğünü söyledi.

Ne yazık ki, fikirler patent değildir. Ve yıllar içinde, yalnızca birinin gerçekten zamanının en büyük başarısı haline geldiği benzer sosyal deneyimler sunan birçok uygulama ve ürün gördük. Qik’e karşı Ustream.tv’ye bakın; Gowalla ve Foursquare; Phhhoto ve Bumerang; Biz Heart It vs Pinterest; veya daha yakın zamanda, TikTok ve onu klonlamaya çalışan diğer herkes.

Ayrıca, Minutiae kullanıcıların dünyanın dört bir yanından yabancıların fotoğraflarına göz atmalarına izin verirken, BeReal kendisini gerçek hayattaki arkadaş gruplarını daha net bir şekilde hedefliyor.

Instagram’ın sürekli değişikliklerinden, Makaralar ve Alışveriş gibi yeni özelliklerle dolup taşmasından ve aşırı parlak içerik oluşturucu içeriğinden bıkmış genç kullanıcılar arasında yeni fotoğraf paylaşım uygulamalarına yönelik bir miktar talep var. Minutiae ve BeReal gibi diğer uygulamalar da farklı derecelerde başarı ile kullanıcıları Instagram’dan uzaklaştırmak için benzersiz fotoğraf paylaşım deneyimleri denedi.

Instagram’ın etiketleme özelliğini tüm öncülüne dönüştüren bir uygulama olan Poparazzi, çok uzun zaman önce bir dizi büyüme hilesi kullanarak kendisini App Store’un zirvesine taşıdı. O zamandan beri popülaritesinin azaldığını gördü ve şu anda ABD App Store’daki Fotoğraf ve Video kategorisinde 87. sırada.

Başka bir uygulama, Dispo, gecikmiş nostaljik bir his vermek için dijital enstantanelerinizin piyasaya sürülmesi, ancak kendisini, baskı beklemenin nasıl bir şey olduğunu asla bilmeyen bir kuşağı hedef aldı. Ayrıca bir sonraki yeni Instagram olmadı ve şimdi App Store’da Fotoğraf ve Video’da 143. sırada.

Resim Kredisi: aptopia

Bu arada BeReal, birkaç yıldır piyasada. Ancak uygulama istihbarat firması aptopia bu ayın başlarında, ömür boyu indirmelerinin %65’inin 2022’de gerçekleştiğini ve aylık aktif kullanıcılarının bugüne kadar %315 arttığını belirtti. Bugün firma, TechCrunch’a güncellenmiş rakamlar sundu. BeReal’ın bugüne kadar 7,67 milyon indirme gördüğünü ve ömür boyu yüklemelerinin %74,5’ini temsil ettiğini tespit etti. Fransa (uygulamanın bulunduğu yer) ve ABD, sırasıyla %20,5 ve %19,7 yükleme paylarıyla lider durumda.

Firma, büyümeyi BeReal’in kulaktan kulağa iletişimin bir kombinasyonuna bağlıyor. üniversite elçisi programı ve WidgetMoji ve RealMoji gibi daha yeni özellikler – ilki arkadaşlarınızı bir Ana Ekran widget’ına yerleştirir ve ikincisi iMessage konuşmalarında çıkartmalarla tepki vermenizi sağlar. Bununla birlikte, bu hızlı büyüme düzeyi, yalnızca organik benimsemeyi değil, genellikle daha yavaş bir artış ve daha az keskin bir sıçrama olacak olan pazarlama veya reklam harcaması anlamına gelir.

Resim Kredisi: aptopia

BeReal’ın fonları olacaktı. a16z ve Accel destekli uygulama 30 milyon dolar topladı Geçen yıl A Serisi’nde. Bu paranın bir kısmını kullanmak için koymuş gibi görünüyor.

Ve ortaya çıktığı gibi, BeReal’in büyümesinin en azından bir kısmı uygulamayı yapmak için üretilmişti. bakmak sanki viral bir vuruşmuş gibi. Brown’ın öğrenci gazetesinde üniversite öğrencileri, BeReal’in onlara ödeme yaptığını bildirdi Yönlendirme başına 30 ABD doları ve inceleme içeren bir uygulama indirmesi için 50 ABD doları. Öğrenciler parayı PayPal veya Venmo aracılığıyla alacaklarını söylediler. Diğer öğrenci elçileri, yeni kullanıcılar kazanmak için etkinlikler düzenlediğini ve ücretsiz boba gibi avantajlar dağıttığını söyledi. Rice Üniversitesi’nin öğrenci kağıt.

Mevcut elçi programı, BeReal’in verilerine göre Ocak-Haziran 2022 arasında yürütülüyor. İnternet sitesi. (BeReal, “medyalar için hazır olmadıklarını söyleyerek TechCrunch ile konuşmayı reddetti. [sic]”)

Ücretli kullanıcı edinmede gerçekten yanlış bir şey yok – sonuçta uygulama ekosistemi böyle çalışıyor. Ayrıca, bazı ücretli kullanıcılar meşgul ve sadık hale gelir. Hedef bu!

BeReal şu ​​ana kadar bu modelle başarıyı yakaladı: Apptopia, günlük aktif kullanıcıların yazının yazıldığı an itibariyle 2,93 milyona ulaştığını söylüyor.

Ayrıca App Store’da yaklaşık 22.000 kullanıcı incelemesinde 4,8 puana ve Google Play’de yaklaşık 15.000 incelemede 4,5 puana sahiptir. Şu anda ABD App Store’daki 4 Numaralı Genel uygulama.

Bununla birlikte, yükleme satın alan uygulamaların ve beş yıldızlı incelemelerin alındığını görmek biraz sinir bozucu. yazılı yukarı kesinlikle Z kuşağı olarak yeni favori oyuncak, makalelerde tarif etmek uygulamanın organik olarak büyümesi. Burada kulaktan kulağa bir ilgi olabilir, ancak bu ilgi eski ücretli uygulama yüklemeleriyle birleştirildi.

App Store’un ilk günlerinde, bu tür nakit indirme hunisi için daha doğrudan kanallar vardı, ta ki Apple, şirketlerin büyümelerini “satın almasına” izin verene kadar. Ancak bu, yalnızca daha fazla perde arkası ücretli kullanıcı edinme çabalarına yol açtı. Bugün, çevrimiçi reklamlar/sosyal reklamlar, reklam panoları, TV vb. gibi geleneksel kanallara ek olarak, aslında açıklanmayan etkileyici pazarlama anlaşmaları olan “viral” TikTok’lar gibi şeyler görüyoruz. Veya, BeReal’de olduğu gibi, üniversite elçileri bir uygulamayı hedef demografiye uydurmak için tazminat alıyor.

İkincisi, hype, uygulamayı deneyimden etkilenen ve onunla kalan kullanıcıların önüne koyarsa gerçekten işe yarayabilir.

BeReal’ın önünde büyük olasılıkla iyi bir kullanıcı edinme yakıtı var. Ve hilesi, anında iletme bildirimlerini açmayı içerdiğinden, zamanla sadık kullanıcıları koruyabilir. Ancak, kullanıcıların günlük rotasyonunun bir parçası haline gelebileceğini kanıtlamak için uzun bir yolu var – ücretli satın alma çabaları yavaşlayana ve uygulama rekabet ortamında kendini savunmaya bırakılana kadar bilemeyeceğimiz bir şey.

Yine de, BeReal’ın indirme URL’sini sevmeliyiz: bu bere.al/downloadthedamnthing.

Tamam, neden olmasın!genel-24