Ray Panthaki, Kaynama noktası, Londra Çeteleri ve Colette yıldızı ve 2021 BIFA ödül adayı, baş yapımcı Daniel Khalili ile birlikte çalıştı. Bize Karşı İzinsiz Giriş ve bir sanat dünyası emektarı, Londra merkezli yeni bir film ve TV prodüksiyon ve finans evi olan Le Bateau Lavoir’i kurmak için.

Şirket, Panthaki’nin 2007’de kurduğu ve en son Philip Barantini’nin çıkış filminin ortak yapımcılığını yaptığı Urban Way afişinin yerini aldı. Kaynama noktasıdört BAFTA adaylığı kazanan.

İkiliye göre, Le Bateau Lavoir esas olarak hem prestij hem de auteur odaklı projelere odaklanacak ve özellikle yeterince temsil edilmeyen sanatçılar ve hikayelerle işbirliği yapmaya odaklanacak.

Kredileri Netflix bilimkurgusunu da içeren 2014 BAFTA Çığır Açan Brit Panthaki, “Biriyle takım kurmaya karşı yıllarca direndikten sonra, Daniel yaratıcılığı ve sanat geçmişiyle mükemmel bir ortak” dedi. Uzak. “Ama nihayetinde, ikimiz de kalıpların dışında düşünen, tutkuyla hikayeye önem veren ve başka hiçbir yerde göremeyecek kadar alışılmışın dışında olan sanatçılara ev sahipliği yapmak isteyen arkadaşlarız. İsmimiz ethosumuzu yansıtıyor. ”

Lansmanın yanı sıra, Le Bateau Lavoir’in ilk proje listesi de açıklandı. Bunların arasında, 1990’larda kendini beğenmişliği ve ring davranışlarıyla ünlenen, ancak tüm zamanların en büyük boksörlerinden biri olarak kabul edilen gösterişli İngiliz boksör Prens Naseem’in uzun metrajlı bir biyografisi var. Film, akıl hocası Brendan Ingle ile birlikte uluslararası boks dünyasını ele geçirmeden önce, Sheffield’de yaşayan ikinci nesil bir işçi sınıfı göçmeni olarak “Naz”ın mütevazi başlangıçlarını anlatacak.

Khalili, “Mirasını paylaşma konusunda bize güvenen Naz ve ekibiyle yakın çalışmaktan onur duyuyoruz” dedi. “Bu sadece bir İngiliz hikayesi değil, Yemenli bir göçmenin her şeye rağmen boks dünyasını nasıl ele geçirdiğinin uluslararası bir hikayesi ve evrensel olarak izleyicilerde yankı uyandıracağını biliyoruz.”

Ayrıca Le Bateau Lavoir’in kitaplarında biyografik Fransız Meleği1940’larda geçen ve hormonal bozukluk akromegalisiyle yaşayan Maurice Tillet ile bir şans karşılaşmasından sonra Tillet’i önde gelen bir güreş çekilişine dönüştüren eski güreşçi Karl Pojello arasındaki derin dostluğun gerçek hayat hikayesini anlatıyor. Şirket ayrıca haklarını da satın aldı. Altın LadinJohn Vaillant’ın kaydedici hakkında en çok satan, ödüllü kurgusal olmayan kitabı, bir zamanlar ait olduğu milyar dolarlık endüstriye karşı yıkıcı sonuçları olan “eko-terörist” Grant Hadwin’e dönüştü.

Le Bateau Lavoir adı, Paris’in 18. bölgesindeki Montmartre semtinde, sanat tarihinde 20. yüzyılın başlarında bir grup sanatçının ikametgahı ve buluşma yeri olarak ünlü bir binanın takma adından alınmıştır.sinema-2