Final Fantasy XIV Aglaia baskını hakkında bilgi edinmek ister misiniz? Yakın zamanda yayınlanan 6.1 yamasında tanıtılan Aglaia, Alliance Raid’in ilk aşamasıdır. Aglaia baskını, Eorzea’nın tanrılarına karşı savaşmak için her biri sekiz oyuncudan oluşan üç grubu bir araya getiriyor. Bu MMO oyunundaki çoğu raidde olduğu gibi, derinlemesine incelenecek benzersiz bir hikaye, bulunacak güçlü ekipman ve çok daha fazlası var.

Bu baskın, Myths of the Realm serisinin bir parçasıdır ve oyunculara Eorzea’nın on iki tanrısı hakkında bilgi edinme ve oyunun başlangıcından beri oyunun kenarlarında gizlenen tanrıları keşfetme şansı verir. içine atlamak için Final Fantasy XIV Aglaia baskınıseviye 90 olmalı, en az 565 eşya seviyesine sahip olmalısınız ve bu yeni yamadaki tüm ana senaryo görevlerini tamamlamalısınız.

Bunu yaptıktan sonra, git Eski Şarlayan ve ile konuş taze yüzlü öğrenci (X:9.1 Y:11.5) elde etmek için ‘Mor Dhona’da Bir Görev’ görev – bu görev zinciri sizi baskınlara götürür. İşte Final Fantasy XIV Aglaia baskınının ana patronlarıyla mücadele etmek için bilmeniz gerekenler.

Diğer İttifak Baskınları ile karşılaştırıldığında, Aglaia mekanik olarak geçmesi daha kolay olanlardan biridir. Çok fazla grup hasarı, etki alanı ve tank avcısı bulacaksınız, ancak engellerin çoğu FFXIV’teki diğer görevlerde zaten mevcut.

Toplamda dört patron ve iki küçük karşılaşma var. Patronları yendikten sonra, her biri belirli bir iş türü için iki parça teçhizat içeren bir sandık düşer. Sadece son patron daha fazla vites düşürür, ayrıca Nald Kart, Kurmalı Azeymave Balance Orchestrion Roll’da. Bu yeni bir baskın olduğu için, şimdilik kartların ve Orchestrion Rolls’un dışında haftada yalnızca bir damla alabilirsiniz.

FINAL FANTASY XIV AGLAIA BASKIN BOSSES

Byregot

Baskındaki ilk patron Zeus benzeri tanrı Byregot’tur. Dövüşün ilk aşaması, arenada gerçekleşen standart bir patron savaşıdır. Bir süre sonra, Byregot arenanın her iki tarafını da işaretler ve onları parçalayarak ikinci aşamanın başlangıcını işaretler.

Byregot, arenanın büyük parçalarını hareket ettirerek sahneye vurmak için sallanan çekiçler ürettiğinden, arenanın kenarlarında dikkatli olun. Bu aşamada hayatta kalmanın sırrı, parlayan çekiçlerin karşı tarafında kalmaktır. Arenaya çıktıklarında, Endwalker’daki Zodiark’ın Denemesinde kullanılan bir tamirciye benzer şekilde düşmenizi önleyen güvenli bir bölge belirir. Dövüş sırasında Byregot, akılda tutulması gereken güçlü beceriler kullanır:

Byregot’un Grevi yerde oyuncuları geri iten mavi bir dairenin görünmesine neden olur. Darbeden uzağa itilmek için dairenin kenarına dikkatlice yerleştirmelisiniz, bu da herhangi bir hasar almamanıza izin verir. Elektrik koni saldırılarının darbeyi takip ettiği Byregot’s Strike’ın daha güçlü bir versiyonu var, bu yüzden güvenli bir alana itilebilmeniz için kendinizi dikkatli bir şekilde konumlandırmalısınız.

Byregot’un Koğuş o anda en çok saldırgan olan oyuncuyu hedef alan bir tank avcısı saldırısıdır ve üremek Byregot’un kendisinin beş kopyasını yarattığını görür. Byregot’un tüm kopyaları önden saldırı gerçekleştirir, ancak parlamayan kopyalardan gelen saldırılar daha yavaş olacaktır. Önce parlamayan kopyaların yolunda durun, ardından daha hızlı saldırılar geçtikten sonra diğer şeritlere geçin.

Final Fantasy XIV Aglaia Raid: Rhalgr, altın bir asa kullanırken mavi bir gökyüzünün önünde duruyor

Rhalgr

bu Rhalgr dövüş, devasa bir el şeklinde bir arenada gerçekleşir. Byregot’ta olduğu gibi, dikkat etmeniz gereken bazı özel hareketler var. Rhalgr ile saldırır sekizinci gelişi ile takip eder ve Yok Edicinin Eli. Bu, etrafında yüzen dört halkadan ikisinin büyük portallara dönüşmesine neden olur – biri mavi diğeri kırmızı. Kalan iki yüzük de mavi ve kırmızı renkli olarak onun önünde duracak. Rhalgr bir yüzüğü yumrukladığında, aynı renkteki portaldan yıkıcı bir Etki Alanı saldırısı ortaya çıkar.

Bu saldırıdan kaçınmak için, Rhalgr’ın hangi kolunu kaldırdığına ve vurmaya çalıştığı yüzüğün rengine dikkat edin, ardından arenanın diğer renkle eşleşen tarafına gidin. Bu saldırının ikinci versiyonu, önünde büyük bir AoE işaretçisi olan bir portala sahiptir. Dövüşte daha sonra, Rhalgr her iki versiyonu da karıştırır, bu yüzden Rhalgr’ın kullandığı saldırı versiyonuna uygun olan aynı stratejiyi kullanmaya devam edin.

Dövüş sırasında kullandığı Rhalgr’ın İşareti bu da oyuncuları uzaklaştırıyor. İkinci versiyonunda, AoE işaretli mor küreleri olmayan parmaklardan birine itilmek üzere kendinizi konumlandırın. ayrıca şu var yıkıcı cıvatabir tank avcısı saldırısı ve bronz eser, iki grup koni şeklindeki AoE işaretçisi oluşturur. İlk saldırı patlayana kadar ikinci gruptan birinde kalın, ardından güvenli noktaya hareket edin.

Final Fantasy XIV Aglaia Raid: Azeyma'ya karşı savaşan bir oyuncu partisi

Azeyma

Aglaia’daki üçüncü patron Azeyma, krallığın koruyucularından biri. Pek çok farklı becerisi var ve dövüşünün önceki ikisi gibi belirli bir hilesi olmasa da, bu savaş zorlu olabilir – bu dövüş sırasında çok sayıda AoE saldırısıyla uğraşmaya hazır olun.

İlk olarak, orada güneş kanatları Arenanın her iki tarafını kaplayan büyük AoE konilerini çağıran saldırı. ayrıca var Güneşin Parlaması: ilk aşamasında, Azeyma ateş küreleri çağırır ve onları patlatır. Bir süre sonra kürelerin yanında Azeyma’nın klonları belirir. Hasarı önlemek için, diğerleri hangi kopyaya bakıyorsa onun arkasında kalın.

Savaşın en zor kısmı Azeyma’nın kullandığı zaman. Güneş Fanları, Işıltılı Ritimve Parlak Kaplama bu sırayla. Fanlar durduğunda, iki büyük AoE işareti belirir. Hasar almamak için diğer kadranlardan birine geçmeniz gerekir.

o kullandığında güneş kıvrımı, Azeyma çapraz saldırı yapar ve yerde dört işaret bırakır. Hemen ardından Solar Flair kürelerini belirli bir yöne üflemek için kendisinin kopyalarını oluşturur. Başka hiçbir kopyanın karşı karşıya olmadığı bir çeyreğe giderek bu saldırıdan kaçının.

Öğrenmeniz gereken son büyük beceri, Orman Yangını Koğuş: Bu saldırı tüm arenayı alevler içinde kaplar ve üçgen şeklinde bir güvenli bölge içerir. Kısa bir süre sonra, bir yön ile birlikte arenanın etrafına belirli bir sırayla ateş çizgileri çizilir. Yönlerin göründüğü sırayla patlamaya ayarlı olduklarından bu çizgilere dikkat edin. Ateşe atılmaktan kaçınmak için üçgenin uzun kenarında kalmaya çalışın.

Final Fantasy XIV Aglaia Raid: Nald'Thal, mavi enerji onu çevrelerken havada süzülüyor

Nald’Thal

Aglaia baskınındaki son patron savaşı Nald’Thal. Partiniz için işleri karmaşık hale getirmek için çeşitli saldırılara hazır olarak geldiği için bu, baskındaki en zor mücadeledir. Dövüşün hemen başında Nald’Thal, Yukarıda Isı, Aşağıda Alevler, arenaya tehlikeli bölgeler ekleyerek. Arenanın duvarları mavi ise güvenli bölge sarı, eğer sarı ise maviye geçmelisiniz.

Nald’Thal ayrıca kullanır Bir kez Yukarıda, Hep Aşağıda biri mavi, diğeri sarı olmak üzere iki daire kümesini çağırır. Arenanın rengiyle eşleşen renge dikkat edin – bu daireler patlamaya hazır. Herhangi bir hasar almamak için zıt renkte kalın. Buna ek olarak tankerler ve şifacılar şunlara dikkat etmelidir: altın ilke beceri – grubun geri kalanına verilen hasarı en aza indirmek için tüm tankların bir araya gelmesini gerektiren bir tank avcısı.

Bilmeniz gereken ana mekanik Ruhun Ölçüsü. İlk olarak, patron üç ruh damarını çağırır. Gemiler yenildiğinde, karakterinizin üzerinde bir ağırlık sembolü belirir ve arena iki tarafa bölünür. Arenanın kenarındaki hayalet ölçeği dengelemek için herkes iki taraf arasında yayılmalıdır. Ruh damarı cesetlerinin konumu da iki tarafın ağırlığına katkıda bulunur.

Son sekans, tüm baskının en kafa karıştırıcı mekaniklerinden biridir. Nald’Thal dizisi Ateş Ediyorum, Ateş Etme II, Ateş Etme IIIve Fortune’un Akışı. Nald’Thal Ateşlerden birini kullandığında, bu yetenek arenaya bir işaret koyar ve başlarının üzerinde mavi veya sarı bir sembol görüntüler. Sarı, bir geri tepme saldırısını, mavi ise büyük bir AoE’yi gösterir. Saldırılar, işaretlerin üzerindeki elmaslarla gösterilen sırayla patlatılacak şekilde ayarlanmıştır.

Final Fantasy XIV Aglaia Alliance Raid hakkında bilmeniz gereken her şey bu. Daha fazla Final Fantasy XIV ipucu için FFXIV sınıfları kılavuzumuza ve oyunun sonuna ulaşmak için yardıma ihtiyacınız varsa FFXIV seviye atlama kılavuzumuza göz atın.

Final Fantasy XIV Komple Sürüm Final Fantasy XIV Komple Sürüm Final Fantasy XIV Komple Sürüm Mütevazı 59.99$ Şimdi satın al Network N, uygun satışlardan bağlı kuruluş komisyonu kazanır.oyun-2