Büyük ağaçlarla dolu, güneş benekli, yosun kaplı bir orman.

tersine çevrilmesi standart prosedürfederal hükümet şimdi orman için ağaçları nasıl kaçırmayacağını bulmak zorunda kalacak.

Cuma günü, belirgin bir parçası olarak Dünya Günü itmeBaşkan Biden bir yönetici imzaladı İçişleri ve Tarım Departmanlarını ülkenin federal arazideki en eski ağaçlarını araştırmak ve kataloglamak ve ormanlarımızı orman yangını tehdidine karşı “güçlendirmek” için yönlendirme emri. Yeni siparişin resmi duyurusu geldi Sabahın geç saatlerinde Biden’ın seçilmesinden bu yana Pasifik Kuzeybatı’ya yaptığı ilk ziyaret sırasında Seattle’daki Seward Park’tan Pasifik zamanı.

Başkan bir konuşmasında, “Bugün, bizi korumak için çok şey yapan ormanlarımızı korumak için bir yürütme emri imzalıyorum” dedi. “Eyalet, yerel ve aşiret hükümetleriyle birlikte çalışarak haritalamak, kataloglamak ve ardından eskileri korumak için çalışacağız.kamu arazilerinde büyüyen ormanlar.”

İçinde Basın bildirisi ve Biden’ın açıklamaları, yönetim, ormanların karbondioksiti emme ve depolamadaki rolüne dikkat çekerek, politikayı iklim değişikliğini hafifletme çabası olarak çerçeveledi. ama var sınırlar ile ağaçların neler yapabileceği, özellikle ABD emisyonları gibi yükselmeye devam et. Ve sipariş küçük bir adım olsa da daha iyi orman korumaları, kesinlikle kapsamlı değil.

Beyaz Saray’ın açıklamasına göre, emrin somut olarak vaat ettiği şey, “federal topraklardaki ilk olgun ve yaşlı orman envanteri”. Bu projenin bir parçası, eskileri çevreleyen tutarlı bir dizi tanım oluşturmak olacaktır.büyüme ağaçları, şu anda mevcut olmayan. Ve açıklama, ülke çapındaki anketin sonuçlarının bir yıl içinde tamamlanarak kamuya açıklanacak.

Onun korumak zor varlığından bile haberdar olmadığınız bir şey, bu yüzden federal bir eski büyüme anketi yeterli olmasa da iyi bir şey. Ama her yerde en büyük ve en yaşlı ağaçları bulmak ve saymak 640 milyon dönüm federal U.S. arazi basit bir önerme değildir. yok olmanın ötesinde kabul-neyin eski olup neyin olmadığının tanımı üzerine-büyüme ağacı, farklı ağaç türleri büyür çok farklı oranlar, ve tek bir ağacın olgunlaştığı koşullar, büyümesini etkiler. Sen sadece bakamam herhangi bir yaşlı ağaçta ve ne kadar süredir etrafta olduğunu kesin olarak bilin. Anketin tam olarak nasıl yapılacağı belli değil ve Beyaz Saray Gizmodo’nun yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Ormanların karbon tutma kapasitesine ek olarak, düzen, yaşlıların önemli rolüne atıfta bulunur.büyüme ağaçları, ekosistemlerin orman yangınlarına karşı direncini artırmada rol oynar. Daha büyük ağaçlar yangınlar sırasında yanmaya daha az duyarlıdır ve temel sağlayabilir hayatta kalmaları ve tohumlar yoluyla yanma sonrası orman kurtarma.

Basın açıklamasından sonra, veri toplama, USDA ve İçişleri Bakanlığı “iklim akıllısını kurumsallaştırmak için yeni politikalar geliştirecek” [forest] yönetim ve koruma” tehditlerine yanıt olarak Orman yangını ve kuraklık.

Bununla birlikte, özellikle, siparişin ne yapmadığı eski ağaçların günlüğe kaydedilmesini durdurmaktır. Çevre grupları, kamuya açık bir şekilde yönetime eski ağaçların günlüğe kaydedilmesini yasaklaması çağrısında bulunuyor.federal arazide büyüyen ağaçlar Şubattan beri. Yine de Beyaz Saray’ın açıklaması, ABD’nin ağaç kesimine ilişkin hiçbir şeyden ve bunun yaşlı büyüyen ağaçlar için oluşturduğu tehditten hiç bahsetmiyor. Bunun yerine, tarım arazilerini genişletmek için ağaç kesme uygulamasıyla (konu hakkında bir rapor hazırlayarak) “mücadele” için belirsiz bir vaat sunuyor. Açıklamada ayrıca belirtilmemiş “destek [for] dünya çapında sürdürülebilir orman yönetimi.”

ağaçlar karbonu tecrit etmekve daha yaşlı, daha büyük ağaçlar daha da fazlası diğerlerinden daha. Ancak ağaçlar tek başına kötüleşen iklim değişikliğini önleyemez ve bu yürütme emrini ciddi bir iklim eylemi olarak yorumlamak zor. verilen tümü diğer yollar Biden çevreye verdiği sözleri tutmadı.

Daha geçen hafta, yönetim açıkladı. yeni izin verir federal topraklarda petrol ve gaz sondajı – başkanın kampanya yolunda söylediklerine doğrudan ters düşen bir eylem. Biden, 2020’de “Federal topraklarda daha fazla sondaj yok, nokta” dedi New Hampshire kampanya etkinliği.

Görünüşe göre, bu Dünya Günü’nde, sadece peski sevgilimpanies ve Koch kardeşler yeşil yıkamaya girmek. Ve bu seni üzüyorsa, başkanın kendisinin yorgun, mecazlı, sorumluluktan kaçan tavsiyelerini dinlemeni önerebilir miyim?Her Biden konuşmasında, “Sadece televizyonu açıyorum ya da bütün gençlere bakıyorum. Bu genç nesil tüm bunlara katlanamayacak. Hayır değiller. Gerçekten çok enerjikler.”

Genç halka enerji verilmiş olabilir, ancak bu yürütme emri ne yazık ki bir dud.genel-7