Bulutta yerel günlük kaydı ve güvenlik analitiği şirketi Devo Technology, otonom tehdit avlama araçları sağlayıcısı Kognos’u satın aldı.

Devo’ya göre anlaşma, şirketin algılama, önceliklendirme, soruşturma ve avlanma dahil olmak üzere tehdit yaşam döngüsünü otomatikleştirmek için “otonom bir SOC” aracı sağlamasına yardımcı olacak – verimliliği artıracak ve güvenlik ekipleri arasındaki tükenmişliği en aza indirecek.

“Analistlerin günümüzün rakiplerine ayak uydurma şansına sahip olmaları için, SOC’nin odağını her gün binlerce uyarı aracılığıyla ayıklamaktan eyleme geçirilebilir saldırı öykülerine – bir saldırıyı gerçekleştirmek için atılan adımların tam dizisine ve saldırının anlaşılmasına – kaydırmamız gerekiyor. etkisi,” Devo CEO’su Marc van Zadelhoff yaptığı açıklamada. “Kognos, saldırı senaryolarını gerçek zamanlı olarak anlayan ve analistlerin verilerine ilişkin soracağı soruları öngören AI ile tam olarak bunu yapıyor. Kognos’u Devo ile eşleştirmek, analistlerin yalnızca uyarılara odaklanmanın ötesine geçmesini sağlıyor ve onları tehditlere karşı hızlı, kararlı eylemde bulunma konusunda güçlendiriyor. “

mali detayları anlaşma açıklanmadı.

En son siber güvenlik tehditlerini, yeni keşfedilen güvenlik açıklarını, veri ihlali bilgilerini ve ortaya çıkan trendleri takip edin. E-posta gelen kutunuza günlük veya haftalık olarak teslim edilir.

Abonesiber-1