7 Bonkers Kurumsal Dünya Günü Kampanyaları başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: Instagram

Gerçeküstü bir notla bitireceğiz. 2020’de otomobil üreticisi Hyundai, Dünya Günü için Koreli pop hissi BTS ile ortaklık kurdu. Marka, hayranlarını ışıklar kapalıyken bir selfie çekmeye ve ardından BTS temalı ödüller kazanma şansı için Instagram’da Hyundai hesabını etiketlemeye teşvik etti.

Karanlıkta bir selfie’nin Dünya Günü ile ne ilgisi olduğunu merak ediyorsanız, yalnız değilsiniz. Pek çok kampanya materyaline baktım ve Dünya, doğa, koruma, neyiniz var hakkında çok az söz var. Heck, bununla ilgili neredeyse hiçbir şey yok açık havada Bu kampanyada BTS erkeklerinin sahilde, karda, yağmurda ve ağaçların arasında yürüyüş yaparken çekilmiş kısa çekimleri dışında tanıtım videosu, Hyundai hidrojenle çalışan bir arabanın yanında bir atışla sona eriyor. (Markanın basın açıklaması dedim videonun “şirketin hidrojen enerjisi vizyonunu daha iyi bir yarın için pozitif enerji olarak sunmak” olduğunu söyledi. Güzel.)

Selfie’nin şunu belirtmesi gerekiyor… tam olarak ne? Akıl sarsılır, ruh sarılır. Dünya Günü mantıklı sonuna ulaştı: kesinlikle anlamsız şirket saçmalıkları.genel-7