PALO ALTO, Kaliforniya, 19 Nisan 2022 (GLOBE NEWSWIRE) — uçurtma çalışmaları, “2022 Hassas İçerik İletişimleri Gizlilik ve Uyumluluk Raporunda” kuruluşların yarısından fazlasının yetersiz şekilde korunduklarına inandığını buldu üçüncü taraf güvenlik ve uyumluluk risklerine karşı. Rapor, bu hazırlık eksikliğinin çeşitli nedenlerine atıfta bulunuyor; bunların %53’ünün üçüncü taraflarla yapılan tüm hassas içerik iletişimlerini şifrelememesi, %58’inin üçüncü taraf riskini ölçmek için içerik yönetişimi kontrollerinden yoksun olması ve yaklaşık 10 kişiden 8’inin uyumluluk raporlarının doğru olmadığına inanması. tamamen doğru.

Hassas İçerik İletişimi Gizlilik ve Uyumluluk Raporundaki bulgular, dünya çapında 15 farklı ülkeden ve çok sayıda sektörden 400 BT, güvenlik, gizlilik ve uyumluluk uzmanının katıldığı bir ankete dayanmaktadır. Katılımcılar, güvenlik ve uyumluluk risklerini verimli ve etkili bir şekilde yönetmek için mücadele etmenin yanı sıra, anahtar yönetimi ve şifreleme/şifre çözme, yönetişim kontrolleri ve uyumluluk raporlaması ile ilgili manuel görevlere önemli ölçüde zaman harcadıklarını belirttiler.

Kiteworks Baş Strateji Sorumlusu Tim Freestone, “Ulus devletler ve siber suçlular, gizli, özel verilerin büyük değer taşıdığını biliyor ve araştırmalar, giderek siber saldırıların hedefi olduğunu gösteriyor” dedi. “Aynı zamanda, düzenleyici kurumlar bu eğilimleri görüyor ve hassas içeriğin korunmasına yardımcı olan standartlar oluşturdu ve oluşturmaya devam ediyor. Bu rapor, birçok kuruluşun, hassas içeriğin paylaşılması ve depolanması söz konusu olduğunda, günümüzün siber saldırılarının karmaşıklığı ve hacminin yanı sıra uyumluluk standartlarının genişliği ile başa çıkmak için yeterli donanıma sahip olmadığını ortaya koymaktadır. Bu olgunluk eksikliği, önemli güvenlik ve uyum riski riskleri yaratır.”

Yukarıdaki bulgulara ek olarak, rapordaki dikkate değer kabuller arasında şunlar yer almaktadır:

  • Kuruluşların yaklaşık üçte ikisi, gizli verileri 1.000’den fazla üçüncü taraf kuruluşla paylaşıyor ve aktarıyor; bunların üçte biri, 2.500’den fazla üçüncü tarafla yapıyor.
  • Kuruluşların %41’i, hassas içerik iletişimlerini yönetmek için önemli bir gelişme, hatta tamamen yeni bir yaklaşım görmek istiyor.
  • Kuruluşların %59’u, dış tehditler için en önemli iki endişe olarak dağıtılmış hizmet reddi (DDoS), kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımını gösterdi.
  • Kuruluşların yalnızca %21’i uyumluluk raporlarının tamamen doğru olduğuna inanıyor.
  • Her 10 kuruluştan neredeyse 8’i denetim izlerini derlemek ve raporlar oluşturmak için 20 saatten fazla zaman harcıyor.
  • Kuruluşların yalnızca %14’ü bulutta gerçekleşen tüm hassas iletişimlerini yönetiyor ve izliyor.

Kiteworks CISO’su ve Operasyonlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Balonis, “Kiteworks platformu, müşterilerimize hassas içerik iletişimlerini paylaşmak ve depolamak için kapsamlı bir güvenlik ve uyumluluk yaklaşımı sunan bir Özel İçerik Ağı sağlıyor” dedi. “Kullanıcı, klasör ve dosya düzeyinde ayrıntılı denetim kontrolleri ve raporlama ile hareketsiz ve hareket halindeki veriler için coğrafi sınırlama ve şifreleme gibi yetenekler, müşterilerimizin uzun bir listeyle uyumlu kalırken tüm hassas içerik iletişimlerini korumalarını sağlar. düzenleyici standartlar.”

2022 Hassas İçerik İletişimleri Gizlilik ve Uyumluluk Raporunu okumak için burayı kopyala. Ayrıca Kayıt ol 13 Nisan saat 10:00 PT’de planlanan bir web seminerinde gizlilik ve uyumluluk uzmanlarından oluşan bir paneli dinlemek ve bulguları tartışmak ve uygulanabilir önerileri belirlemek.

Kiteworks Hakkında
Kiteworks’ün misyonu, hassas içeriğin her gönderilmesi, paylaşılması, alınması ve kaydedilmesi sırasındaki riskleri etkin bir şekilde yönetmek için kuruluşlara yetki vermektir. Kiteworks platformu, müşterilere içerik yönetimi, uyumluluk ve koruma sağlayan bir Özel İçerik Ağı sağlar. Platform, kuruluşların içinde, içinde ve dışında hareket eden hassas içeriği birleştirir, izler, kontrol eder ve güvence altına alır, risk yönetimini önemli ölçüde iyileştirir ve tüm hassas içerik iletişimlerinde mevzuata uygunluğu sağlar.siber-1