Ünlü aktör Pedro Pascal GQ ile konuştum HBO’nun The Last of Us uyarlamasında Joel olarak yaklaşan rolü hakkında.

Pascal, oyunu oynamaya çalıştığını ancak oyun becerilerindeki eksiklik nedeniyle fazla ileri gidemediğini söyledi. Oynanışını izledi ve görsel olarak etkileyici bulduğunu ancak daha sonra dizide çok fazla taklit etmek istemediğini de sözlerine ekledi.

PlayStation Showcase’in “İyi Olan” Olarak Kabul Edildiği Bildirildiğine Göre Mart’ta Geliyor

Çok üzücü, hiç yeteneğim yok. Denedim, biliyorsun. Ve sonra onu yeğenime teslim etmem sadece birkaç dakika sürdü. Gerçekten belirli bir tür beceri gerektiriyor ve bende yok.

O gün yapabildiğim kadar izledim ve sonra Florida’dan ayrılmak zorunda kaldım. Joel’i çok etkileyici buldum – tamamını görsel olarak etkileyici bir deneyim buldum. Sonra çok fazla taklit etmek isteyeceğimden endişelendim ki bu bazı durumlarda doğru, bazılarında da hata olabilir. Bu yüzden sadece sağlıklı bir mesafe yaratmak ve bunun daha çok Craig Mazin ile oyun yazarı ve şovun yardımcı yazarı Neil Druckmann’ın elinde olmasını istedim.

Önemli olanı onurlandırmanın ve aynı zamanda video oyunu deneyimi için ikonik olanı korumanın ve ayrıca ille de beklemeyeceğiniz şeyleri dahil etmenin çok, çok yaratıcı bir yolu var. Ve sonra gitmesini bekleyeceğiniz talimatlar ve olmayabilir… gerçekten akıllıca şeyler yapıyorlar, tüm söyleyebileceğim. Jon Favreau ve Dave Filoni’nin The Mandalorian’ı ele alma biçimine, Mazin ve Druckmann’ın The Last of Us’ı tedavi etme biçimine benziyor – emin ellerde çünkü onu çok seviyorlar. Video oyununu Neil yarattığı açık ama Craig onu çok seviyor. Bu yüzden gerçekten onu seven insanlar için yapılır. Ve daha az aşina olabilecek insanlar için çok yoğun bir hikaye anlatımı var.

Pedro Pascal bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce Joel’i oynamak için seçilirken, Bella Ramsey Ellie’yi oynamak için seçildi. Her ikisi de Game of Thrones ile büyük bir atılım yaptı, ancak Pascal daha sonra The Mandalorian ile kendi başarısını buldu.

Yaratıcı ve yardımcı yazar Neil Druckmann’a göre seri ilk The Last of Us oyununa uyarlanacak ancak bazı yönlerden sapacak. Dizinin sekiz sezon süreceğine dair söylentiler olduğu için, arsayı kesinlikle oyunların çok ötesine taşıyacak. İlk sezonun gelecek yıl düşmesi bekleniyor.genel-17