Apcsilmic, Arm system-on-chip (SoC) tabanlı ve Microsoft’un Windows 11 işletim sistemini çalıştıran ilk masaüstü bilgisayarlardan biri olan Dot 1 Mini PC’nin satışına başladı. Sistem avucunuza sığabilir ve temel iş yükleri ve medya akışı için tasarlanmıştır. Ünitenin ana özelliklerinden biri, banliyölerde yaşayanlar için kullanışlı olacak premium sürümlerde entegre bir 4G modemdir.

Apcssilmic’in Noktası 1 minyatür masaüstü bilgisayar, Qualcomm’un 4GB/6GB/8GB LPDDR4X bellek ve 64GB/128GB/256GB NAND depolama. Tüm Dot 1 masaüstü bilgisayarlarda bir Ethernet bağlantı noktası, bir Wi-Fi 5 + Bluetooth 5.1 adaptörü, iki ekran çıkışı (muhtemelen HDMI 1.4), bir microSD yuvası, üç USB Type-A bağlantı noktası (iki USB 2.0, bir USB 3.0) ve 3.5 bulunur. -mm ses giriş/çıkış bağlantı noktaları. Belirli Nokta 1 sürümleri ayrıca 4G/LTE ağlarına bağlanmak için telsizlere sahiptir.

(İmaj kredisi: Apcssilmic)

Apcsilmic, Dot 1 Mini PC’nin “serbest çalışmanız, en sevdiğiniz filmleri izleme, akış, oyunlar veya adını siz koyun” için yeterince iyi olduğunu söylüyor. Performans ölçümlerini bağımsız gözden geçirenlere bırakacak olsak da, Snapdragon 7c’nin H.264, H.265, VP8 ve VP9 formatlarındaki videoları çözebildiğini, ancak içerik oluşturucular arasında hızla popülerlik kazanan AV1’de çözemediğini belirtmek gerekir. akış hizmetleri.

(İmaj kredisi: Apcssilmic)

Dot 1 PC’nin belki de en tartışılmaz avantajı boyutlarıdır. Apcsilmic’in sistemi 111×108×20 mm ölçülerinde ve avuç içine sığıyor, bu yüzden birkaç üst seviye akıllı telefon kadar kompakt bir şeye bakıyoruz.

(İmaj kredisi: Apcssilmic)genel-21