Geçen yıl halka açılan İngiltere merkezli bir elektrikli araç şirketi olan Arrival, kendisine yüksek bir hedef koydu. Şirket, diğer EV’lerden daha düşük maliyetli elektrikli araçlar üretmeyi hedefliyor ve fosil yakıtla çalışan araçların fiyatlarıyla rekabet ediyor.

Yüce bir hedef, cesur bir plan gerektirir. Varış için bu, büyük otomobil üreticileri tarafından kullanılan geleneksel büyük ölçekli ve hatta “giga boyutlu” fabrikayı atlamak ve bunun yerine çok daha küçük ve merkezi olmayan bir yaklaşıma geçmek anlamına geliyor. Varış, biri Charlotte, NC’de olmak üzere 2024 yılına kadar 31 mikro fabrika inşa etmeyi planlıyor

Varış, bu mikro fabrikaların, maliyetleri düşük tutarken şirketin belirli pazarlara hizmet etmesine izin verdiğini savunuyor. Böyle bir pazar, araç çağırmadır.

Varış geçen yıl, Uber ile ortaklaşa yolculuk için uygun fiyatlı, amaca yönelik bir elektrikli araç tasarlamayı ve üretmeyi planladığını duyurdu. Hatta sürücüler, 2023’ün 3. çeyreğinde üretime girmesi beklenen aracın tasarım sürecine katılmaya davet edildi.

Şimdi, bir yıl sonra, Arrival ilerlemesini göstermeye hazır – ve şahsen.

Arrival’ın başkanı Avinash Rugoobur’un, 18-19 Mayıs tarihleri ​​arasında San Mateo, California’daki TC Sessions: Mobility 2022’de Uber sürücüleri için tasarlanan aracın bir prototipinin yanında şömine başında bir sohbet için bizimle oturacağını duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Yaklaşan araç tartışmanın odak noktası olacak olsa da, Arrival’ın ticari araç pazarına olan ilgisinden ve mikro fabrika planlarından gelecekteki ürünlerine ve araç üretimini yeterince hızlı bir şekilde artırıp artıramayacağına kadar çok çeşitli diğer konuların ele alınmasını bekliyoruz. bağlayıcı olmayan birçok siparişini ve niyet mektubunu (LOI) gerçek satışlara dönüştürün.

Bekleyen anlaşmalar, UPS’ten 10.000 araç daha satın alma opsiyonlu 10.000 araç siparişi de dahil olmak üzere 59.000 aracı temsil ediyor. Hepsine göre, anlaşma 1 milyar dolardan fazla olabilir.

Ayrıca, Varış otobüslerini ve minibüsleri karayollarında görmeden önce hangi adımların kaldığını merak ediyoruz ve bahse girerseniz, Uber’in dolu sürücüleri için tasarlanan EV’nin ne zaman sokaklara çıkacağını soracağız.

Çok fazla sorumuz var ve cevapları verecek kişi Rugoobur.

Şirketin iş ve ürün stratejisinden ve uluslararası genişlemesinden sorumlu olan Rugoobur, Arrival’ın Mart 2021’de halka arzını denetledi – Nasdaq’ta 13 milyar dolarlık bir halka arz ile İngiltere’nin en büyük halka arzı. Ayrıca Hyundai, Kia, UPS ve BlackRock tarafından yönetilen fonlar dahil olmak üzere birinci sınıf yatırımcılardan 300 milyon dolardan fazla yatırımın kapatılmasına da öncülük etti.

Geliş’e katılmadan önce, Rugoobur GM’nin 1 milyar dolarlık Cruise’u satın almasına rehberlik etti ve sonraki değerleme artışının 14 milyar dolara yükselmesine tanık olan ekibin bir parçasıydı. Bu çalışma, AV’lerin dağıtımını hızlandırmada ve OEM/başlangıç ​​ekosistemini oluşturmada çok önemliydi.

Rugoobur ile büyüleyici bir sohbet ve otomobil imalat endüstrisini yeniden icat etmeye ve EV’lerin maliyetini düşürmeye çalışan bir şirket olan Arrival’a derinlemesine bir bakış olma vaadini kaçırmayın.

TC Oturumu: Mobilite 2022, teknoloji ile ulaşımın birleştirilmesinin çok çeşitli endüstrileri, şehirleri ve buralarda çalışan ve yaşayan insanları nasıl etkileyeceğini keşfetmek için heyecanı kırıyor ve manşetlerin ötesine geçiyor. Biletinizi fiyatlar artmadan bugün satın alın ve 200$ tasarruf edin!genel-24