Hindistan yakında dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase’in küresel operasyonları için teknoloji merkezi haline gelebilir. Şirketin üst düzey liderlik üyeleri şu anda Hindistan’da ve yazılım ekiplerini genişletmek istiyor. Coinbase liderliği, Hindistan’dan enerjik yetenekleri işe almak için sunduğu teşviklerin bir parçası olarak “kapsayıcılık” ve “uzaktan çalışma ekosistemi” teklif etti. CEO Brian Armstrong’a göre Hindistan, platformunun mümkün olduğunca keşfetmeyi planladığı, dünyanın en umut verici yazılım yeteneklerinden birine sahip.

Coinbase Hindistan Başkanı ve Mühendislik Başkan Yardımcısı Pankaj Gupta, Gadgets 360’a verdiği demeçte, Coinbase’in baktığı şey, en iyi beyinleri elde etmek için Hindistan’daki ikinci ve üçüncü katman şehirlerine daha derine dalmak. “Uzaktan çalışma bir devrimdir. Dünyanın herhangi bir yerinde düzgün bir İnternet bağlantısıyla oturuyor ve bizimle çalışıyor olabilirsiniz,” dedi Gupta.

Gupta, çeşitli koşullar nedeniyle ofis işlerine katılmaktan kaçınmış olabilecek daha fazla Hintli kadın yazılım mühendisinin, eğitimlerini İnternet’in geleceği olan Web 3’ü şekillendirmek için yetkilendirileceğini söyledi.

Geçen yıl, Eğitim Bakanı Dharmendra Pradhan söylenmiş Yüzde olarak, bilim ve mühendislikte üçüncül düzeyde ABD (yüzde 34), İngiltere (yüzde 38), Almanya (yüzde 27) gibi gelişmiş ülkelere göre daha fazla Hintli kadın mezun (yüzde 43) var. , ve Fransa (yüzde 32).

Coinbase, sadece kadınları değil, tüm kimlik kategorilerinden Hintlileri kripto topluluğunun üyesi olmaya teşvik ettiğini, ademi merkeziyetçiliği, bağımsızlığı ve herkes için kapsayıcılığı vaaz ettiğini söylüyor.

“İnsanlar kriptoyu adil, açık ve demokratik bir İnternet olarak algılıyor. Bu nedenle, bazı yönlerden kapsayıcılık ve esneklik, teknolojinin kendisinde bulunur,” dedi Gupta. “Coğrafi konumları veya cinsiyetleri ne olursa olsun, aynı seviyelerde çalışan ekip üyelerimiz arasında ücret eşitliğini koruyacağız. Ailenizle birlikte memleketinizde yaşayabilir, daha büyük, daha pahalı şehirlerde kira ve kamu hizmetleri için para harcamaktan kaçınabilir ve birikimlerinize katkıda bulunabilirsiniz. Bu, Hintli yeteneklerin çok şey kazanabileceği uzaktan çalışma devrimi.”

Platform, önümüzdeki aylarda NFT pazarını ve kripto cüzdan hizmetlerini başlatmayı planlarken, Hintli geliştiricileri ipe çekmeye çalışıyor. San Francisco merkezli kripto borsasının Hindistan’da halihazırda 300’den fazla çalışanı var.

Web 3 ve blok zincir teknolojisi etrafındaki tartışmaları tetiklemek amacıyla şirket, Hindistan’da ilgili eğitim ve öğretimi vermenin yollarını düşünüyor.

“Uzun vadede buradayız. Bu endüstri çok yeni olduğu için, karşılaştığımız zorluk, deney yapmak için çok fazla fırsatın olmasıdır. Beyin ne kadar fazlaysa o kadar iyidir. Coinbase Baş Ürün Sorumlusu Surojit Chatterjee, Gadgets 360’a verdiği demeçte, kripto alanında ele alınması gereken bir dizi farklı, gevrek sorun var ve eğer biri bunları çözerse bu çok fazla değer yaratacak.”

Geçen yıl şirket, tüm Hindistan çalışanlarının işe başladıklarında 1.000 $ (kabaca 76.000 Rs.) kripto alacağını söylemişti. Gupta bir şirkette, “Bizim beklentimiz, kripto hakkında bilgi edinmek için bu tekliften yararlanacakları ve bu bilgiyi dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizi memnun edecek yeni nesil ürünler oluşturmamıza yardımcı olmak için kullanacakları.” Dedi. Blog yazısı.

Bir haftadan uzun süredir Hindistan’ı gezen Armstrong, Web 3 hakkında konuşmak ve arazi hakkında bilgi almak için Hint kolejlerini ziyaret etmeyi planlıyor.

Hintli kripto girişimcileri ve yeni başlayanlar da, Polygon ve Instadapp gibi gelecek vaat eden projelere yatırım yapmak için Coinbase tarafından röportaj yapıyor.

Bu arada Coinbase, platformun Hintli kullanıcılar için uygulamasına UPI tabanlı kripto satın alma özelliğini entegre ettiğini söylemesinden saatler sonra Hindistan’da zor bir noktada buldu. UPI anlık dijital ödemelerini denetleyen Hindistan Ulusal Ödemeler Kurumu (NPCI), Coinbase’in hareketini tanımadığını söyledi.

Buna karşılık, kripto borsası, Hindistan’ın yasal çerçevesine uygun olarak çalışmaya kefil olurken, kripto varlık alımları için UPI ödemelerini kolaylaştırmaya yardımcı olacak güvenilir ödeme ortaklarına sahip olduğunu söyledi.

Binance gibi diğer kripto borsaları da Hintli yöneticileri üst düzey pozisyonlarda işe alıyor.
genel-8