Başarılı bir şekilde halka arz edildikten bir yıldan biraz fazla bir süre sonra, Roblox Corp, kurucusu ve CEO’su David Baszucki’nin temel maaşının 0 dolara düşürüleceğini ve yöneticinin bunun yerine 233 milyon dolara kadar “Uzun Vadeli Performans Ödülü” almaya hazır olduğunu duyurdu. Reuters raporları.

CEO’nun önceki yıl için toplam tazminatı sadece 6,8 milyon dolardı ve 233 milyon dolarlık tazminat paketini oldukça büyük bir adım haline getirdi. Bununla birlikte, Baszucki’yi 2027’ye götürmek için tasarlanan yeni ödeme paketi ile doğrudan karşılaştırılamaz ve aynı zamanda şirketin borsadaki performansına da doğrudan bağlıdır.

“Bay Baszucki, Kurucu ve CEO Uzun Vadeli Performans Ödülü’nü almaya özellikle istekliydi, çünkü yalnızca uzun vadeli önemli bir performans sergilenirse ödüllendirilmesi gerektiğine inanıyor,” diyor. düzenleyici dosyalama CEO için yeni ödeme paketini duyuruyor. Belgede ayrıca Baszucki’nin “net geliri bağışlamak” niyetinde olduğu da ekleniyor. [of the award] hayırsever amaçlar için.”

Yöneticileri tazmin etmenin bu yöntemi Tesla da dahil olmak üzere bir dizi büyük şirket tarafından kullanıldı, ancak CEO’lara milyarlarca dolarlık ödemelere izin verdiği için eleştirildi.

Roblox, platformu için bir dizi büyük kilometre taşını geride bırakarak ve gelirini artırmanın yanı sıra, güçlü bir yıl geçirirken, hisse fiyatı son zamanlarda bir dalış yaptıhayal kırıklığı yaratan yatırımcılar.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1