Kaynak: Çözüm Eğlence

Remedy Entertainment birkaç remake ile köklerine geri dönüyor.

çare eğlence paylaşılan Çarşamba günü stüdyo, ilk iki Max Payne oyunu Max Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne’i yeniden yapmak için yayıncı Rockstar Games ile yeni bir anlaşmaya vardı. Yeniden yapılanmalar tek bir başlık olarak bir araya getirilecek.

Rockstar Games’in Kurucusu Sam Houser, “Remedy’deki uzun zamandır arkadaşlarımız orijinal Max Payne oyunlarını yeniden yapmak için bize yaklaştıklarında çok heyecanlandık,” dedi ve “Remedy ekibinin yıllar içinde yarattığı çalışmanın büyük hayranlarıyız ve biz bu yeni sürümleri oynamak için sabırsızlanıyorum.”

Bu iki oyunun yeniden yapımları, Control’de kullanılan ve yakın zamanda duyurulan Alan Wake 2’ye güç veren aynı teknoloji olan Remedy Entertainment’ın tescilli Northlight Engine’ini kullanacak. Yeniden yapımlar için geliştirme bütçesi Rockstar Games tarafından yönetiliyor. bir “…tipik Çözüm AAA-oyun üretimi” boyutunda.

Alan Wake 2’ye çok benzeyen bu yeniden yapımlar, yalnızca mevcut nesil donanıma geliyor, yani Xbox Series X, Xbox Series S, PC ve PS5. PS4 veya Xbox One sürümleri mevcut olmayacak.

Remedy CEO’su Tero Virtala, “Max Payne, Remedy’deki herkesin kalbinde her zaman özel bir yer tuttu ve dünya çapındaki milyonlarca hayranın da aynı şekilde hissettiğini biliyoruz” dedi. Orijinal Max Payne oyunlarının hikayesini, aksiyonunu ve atmosferini oyunculara yeni yollarla geri getirme şansı için bir kez daha Rockstar Games’teki ortaklarımızla birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

Basın açıklaması, oyunun “konsept geliştirme” aşamasında olduğunu, yani bu iki klasik oyunun yeniden yapımlarının yakın zamanda piyasaya sürülmeyeceği anlamına geliyor. Alan Wake 2’nin de şu anda bir çıkış tarihi yok, ancak Remedy 2023 için bir sürüm penceresi taahhüt etti.

Bu arada, Max Payne oyunları, Microsoft’un geriye dönük uyumluluk programına oyun eklemek için son baskının bir parçası olarak 2021’de Xbox konsollarında geriye dönük uyumlu hale getirildi.genel-20