Çevrimiçi olarak çoğu şirket, kullanıcılara sitelerinin güvenliğine yönelik bir sekme sağlar. Örneğin, veri güvenliği ile ilgili bilgiler var. Ancak, bu sayfalar bazen şeffaflıktan veya netlikten yoksundur. Bunun önüne geçmek için Serhat Can Güvenlik Sayfası.

Büyük şirketlerin sayfalarından ilham alın

Güvenlik açılış sayfalarınızı oluşturmadan önce, büyük şirketlerin sayfalarına bir göz atmak iyi bir fikirdir. Bu sayede belirli unsurlardan ilham alabilir ve yapılması ve yapılmaması gerekenleri belirleyebiliriz. Güvenlik Sayfası sitesinde Atlassian, Figma, Shopify, Slack, Snyk veya Zoom’un güvenlik sayfalarını gruplayan bir sekme bulunmaktadır. Bunlardan birine tıklayarak, içeriklerinin, anahtar kelimelerin, yapılarının ve kullanılan iyi unsurların bir listesinin bir analizini elde ederiz. Ayrıca çoklu oturum açma (SSO) gibi eksik şeyler de listelenmiştir. Her durumda, ilham alabileceğiniz tasarıma genel bir bakış hakkınız da vardır.

aynı kategoride

AI sayesinde bu araç, düzgün sosyal medya gönderileri oluşturmanıza olanak tanır

İkinci bir sekmede, güvenlik sayfalarınızı doğru bir şekilde oluşturmak için en iyi uygulamaların bir listesi bulunmaktadır. Bunu başarmak için on adım izlenmelidir. Güvenlik Sayfası, özellikle herkesin bir güvenlik açığını bildirmesine izin verilmesini ve özellikle kullanıcıları bilgilendirmesini önerir. Güvenlik sertifikalarını ve veri korumasını vurgulamak da önemlidir. Bu, bir web sitesinde gezinirken İnternet kullanıcılarına güven verir. Bir güven ilişkisi kurmak, dönüşüm oranınızı artırmada belirleyici bir faktördür.

Ayrıca, dahili olarak alınan güvenlik önlemlerinin vurgulanmasını önerir. Güvenlik ihlallerine ve veri ihlallerine karşı alınan önlemlerdir. Güvenlik Sayfası somut durumlar sağlar. Örneğin, Notion şirketi, çalışanlarına bu konuda düzenli olarak eğitimler sunmaktadır. Snyk, e-postaların korunması da dahil olmak üzere birçok şeye güveniyor.

Bazı bilgiler karşılığında, tam bir güvenlik açılış sayfası oluşturmak için kontrol listesini indirmek mümkündür.genel-16

Bir cevap yazın