Corona-Warn-App kullanıcıları için artık yeni bir güncelleme mevcut. Sürüm 2.20, risk karşılaşmalarında kırmızı ekranı kısaltır, aşı sertifikasının yeniden düzenlenmesini ayarlar, kullanıcı arayüzünü iyileştirir ve Android 13’te uygulamayı optimize eder.

Robert Koch Enstitüsü (RKI), Deutsche Telekom ve SAP’den proje ekibi, Corona uyarı uygulamasını neredeyse iki haftada bir güncelliyor. İşletim sistemine ve akıllı telefona bağlı olarak 48 saate kadar sürebilen yeni sürüm 2.20’nin dağıtımı hemen başlıyor.

Corona-Warn-App’de aşı sertifikalarınızı kolayca güncelleyebilirsiniz. / © Ekran Görüntüsü: WinFuture

Diğer şeylerin yanı sıra, kullanıcılar mevcut AB gerekliliklerine uymazlarsa aşı sertifikalarını doğrudan uygulama üzerinden güncelleyebilirler. Bu öncelikle Johnson & Johnson ile aşılanmış kişileri ve bir korona iyileşmesinden sonra aşı olmuş kişileri etkilemelidir.

Kırmızı döşemeler sadece 10 gün kaldı, Ukraynaca çeviri ve Android 13

Ayrıca, geliştiriciler kırmızı karoların gösteriminin duyurulan kısaltmasını tanıtıyor. Riskli bir karşılaşma tespit edilirse, artık 14 gün sonra değil, 10 gün sonra silinir, bu da ekranın tekrar yeşile döndüğü anlamına gelir. Pozitif korona testi yatırılırken de değişiklikler yapıldı. Test sonucu pozitif olsa bile, artan bir risk varsa artık kırmızı karo görüntülenir. Daha önce, ekran Corona-Warn-App içinde gizlenmişti ve riskli karşılaşmalarla ilgili bilgiler devre dışı bırakılmıştı.

Son olarak proje ekibi Corona-Warn-App’in (CWA) artık 2.20 sürümüne yapılan güncellemenin bir parçası olarak Ukraynaca olarak da sunulduğunu duyurdu. Uygulama, Mart ayının başından beri Ukrayna Apple App Store ve Google Play Store’da indirilebilir durumda. Çeviri şimdi tamamlandı.

Kullanıcı arayüzündeki iyileştirmeler ve 2022 sonbaharında piyasaya sürülmesi planlanan Android 13’te çalışabilme özelliği de onaylandı.genel-27

Bir yanıt yazın