Devam eden IPL sezonunu kutlayan Twitter, Salı günü Hindistan’da Keşfet sayfasında görünmeye başlayan özel bir Kriket sekmesini test ettiğini duyurdu. Yeni sekme, kriket hayranlarının favori maçları, takımları ve oyuncularıyla ilgili en son güncellemeleri yakalayabilecekleri bağımsız bir yer olarak geliyor. Ayrıca öne çıkan videolar, canlı kriket çetelesi ve Twitter’a özel özel içerik sunar. Twitter ayrıca, kriket severler arasındaki etkileşimi artırmak ve onlara mikroblog ağını kullanarak favori takımları hakkında konuşmaları için başka bir neden vermek için İngilizce ve yedi Hint dilinde özel IPL takım emojilerini tanıttı.

Twitter, Hindistan’da Android uygulamasını kullanan bazı kişilere bir deneme olarak Kriket sekmesini sunuyor. Bunu, IPL başlığıyla Keşfet sayfasında alacaksınız. Sekme, size en üstteki özel bir sayfada alandan en son tweet’leri ve güncellemeleri sağlayacaktır. Ayrıca, canlı kriket maçları sırasında Etkinlikler sayfasından da erişebileceğiniz bir canlı puan kartına sahip olacaktır.

Özel Kriket sekmesinde ayrıca en iyi oyuncular ve takım sıralamaları gibi içerik widget’ları bulunur. Ayrıca maç içi anlar, önemli anlar ve saha dışı aksiyonlar dahil olmak üzere özelleştirilmiş video içeriği olacak.

Twitter, İngilizce, Hintçe, Tamilce, Telugu dili ve Kannada olmak üzere beş dilde uzman AMA oturumları, franchise içeriği ve stüdyo içi eylem için Star Sports ile ortaklık kurdu. Platformda ayrıca panel tartışmaları, maç ön izlemeleri ve Cricbuzz aracılığıyla yapılan incelemeler ile spor gazetecisi Boria Majumdar’ın maç öncesi ve sonrası gösterileri ve röportajları yer alacak.

Videolara ek olarak Twitter, Kriket sekmesinde makine öğrenimini kullanan kriketle ilgili tweet’leri de içerecek. Kriket severler, turnuvadan en son güncellemeleri almak için platformdaki IPL konusunu da takip edebilir.

Twitter’daki kriket hayranları, konu ile ilgili tweet’leri ayrı bir zaman çizelgesinde almak için favori takımlarının ve oyuncularının özel Twitter Listelerini de takip edebilir. Twitter ayrıca, güncel kalmanıza izin vermek için maçlar sırasında önemli anlarla ilgili anında bildirimler sağlayacaktır.

Ayrıca Twitter, hayranların IPL 2022 boyunca favori takımları hakkında tweet atmasına izin vermek için İngilizce ve Hintçe, Bengalce, Gujarati, Kannada, Pencap, Tamil ve Telugu olmak üzere yedi Hint dilinde özel takım emojileri oluşturdu.

Bu, Twitter’ın Hindistan’daki kriket hayranlarını memnun etmeye ilgi gösterdiği ilk sefer değil. Geçen yıl Dünya Kupası turnuvası sırasında Twitter, ülkedeki kriket çetelesini ve topluluğunu başlattı. Ayrıca, en son güncellemeleri özel bir ekranda sağlamak için geçmişteki Dünya Kupası zaman çizelgesini de getirdi.

Platformunun ülkedeki kriket severler arasında ne kadar popüler olduğuna dair bir tahminde bulunan Twitter, Hindistan’daki kullanıcılarının yüzde 75’inin kriket hayranı olduğunu ve yüzde 58’inin bu sporu oynadığını söyledi. Şirket ayrıca, Ocak 2021 ile 2022 arasında platformunda 4,4 milyon kullanıcının kriket hakkında 96,2 milyon tweet paylaştığını iddia etti.
genel-8

Bir yanıt yazın