Özel şirket Motorinvest, Evolute markası altında üretilecek yeni bir Rus elektrikli araç serisinin ilk reklamını yayınladı.Sanayi ve Ticaret Bakanlığı başkanı Denis Manturov, SPIC’in süresi sona erdiğinde ürün yerelleştirme seviyesinin 5.000 puana ulaşacağını söyledi. Bu, aşağıdaki veriler göz önüne alındığında şaşırtıcı görünüyor: 2021’de UAZ Patriot’un lokalizasyonu 2209 puan, Renault Duster – 2149 puan, Lada Vesta – 3200 puan, Lada Granta – 3280 puandı. Yani, Rus modellerinde bile her zaman birçok ithal parça olmuştur.

Daha önce, Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Lipetsk Bölgesi hükümeti ve Motorinvest, Evolute kapsamında cer elektrik motorlarına dayalı çevre dostu kentsel araçların üretimi için teknolojinin tanıtımı için özel bir yatırım sözleşmesi (SPIC) imzaladı. marka.

Şirket, Çinli mühendislik şirketi Sokon Group ile ortaklaşa beş model Evolute elektrikli araç (bir sedan, bir minivan ve üç geçit) piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu hafta arabaların özellikleri ile ilgili detayları yayınladık.

Motorinvest’in planlanan yatırımları 11 yılda 13 milyar rubleyi aşıyor. Toplamda 242 binden fazla elektrikli araç üretilmesi planlanıyor.genel-22

Bir cevap yazın