Lin-Manuel Miranda’nın hit şarkısı We Don’t Talk About Bruno’nun gerçek anlamı Disney’in Encanto’sunu önceden düşünülenden daha yıkıcı bir hikaye haline getiriyor.

“Bruno Hakkında Konuşmayız”ın arkasındaki gerçek anlam Disney’in encanto çok daha yıkıcı bir ışıkta. 2021 animasyonlu müzikalinin çıkış şarkısı, bir temayı aydınlatıyor. encanto Bu, yabancılaşmış aile üyeleriyle ilgilenir. Yine de, “We Don’t Talk About Bruno”, The Walt Disney Company için ticari bir başarı olarak kalırken hassas konularda konuşmaları ateşledi.

Bulaşıcı şarkı “We Don’t Talk About Bruno” Disney’in hala unutulmaz müzikler yaptığını kanıtladı. encanto. “We Don’t Talk About Bruno”, Madrigal ailesinin gizemli amcalarını nasıl bir felaket olarak gördüğünü gösteren akılda kalıcı bir şarkı. Şarkı, Kolombiyalı ailenin, ters giden herhangi bir şey için Bruno’yu suçlama dürtüsünü inceliyor ve bunun onun mistik gücünün suçu olduğunu iddia ediyor. encantoMadrigal’in büyülenmiş ailesi, görünüşte ortadan kaybolan ve odasını harabeye çeviren Bruno’nun nereye gittiğine dair konuşmayı görmezden gelmeyi tercih etti. Madrigaller sessiz kalmaya devam eder ve ailede olmayan üyenin sürekli olarak evlerinde gizlice saklandığı ortaya çıkana kadar görüşmezler.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İlgili: Encanto: Mirabel’in Hediyesi Doğrudan Bruno ile Bağlantılı – Teori Açıklaması

“Bruno Hakkında Konuşmayız” hafif yürekli görünse de, encanto şarkının altında yatan gerçek anlamı nedeniyle daha yıkıcı yapılır. Lin-Manuel Miranda’nın şarkı yazımı sayesinde ritmik encanto iz, nöroçeşitlilik konusuna daha derin bir bakış için izin verdi. Bu tabu konusunu bu kadar yürek burkan kılan şey, Bruno’nun kim olduğu değil, ailenin onun eylem ve davranışlarına olan adaletsiz bakış açısıdır. Yüzeysel düzeyde, şarkının adı, Madrigal ailesinin kayıp üyesi Bruno (John Leguizamo) ile görülen nöro-diverjan davranışların rahatsız edici yönlerini tartışma korkusunu gösterir. Şarkının alt tonu, Madrigallerin neden Bruno hakkında konuşmadığının gerçek anlamını ima ediyor; aile, yabancılaşmış erkek kardeşle ne yapacağını gerçekten bilmiyor. Madrigal ailesi, bilinçli olsun ya da olmasın, önsezilerine aldırmadan olacak olaylar için Bruno’yu suçlayarak gaza bastı. Mutsuz veya çok açık sözlü olduğu düşünülen her şey, bir tür toksik pozitifliği sürdürmek umuduyla aile tarafından kaçınılır. Bu kusur, anne tarafından daha da şiddetlenir. encanto, Abuela Alma Madrigal ve Bruno’nun nöroçeşitliliğini kabul etmeme konusundaki ısrarı. Bruno’nun beyni, ailenin nörotipik olarak düşündüğünden farklı çalıştığından, masada bir yeri olmadığı açıktır. Madrigaller açıkça görünüşlerle ilgilidir, bu nedenle pastoral Casita yaşamlarından ayrılan her şey yasak olarak kabul edilir.Encanto Bruno Başarısından Bahsetmiyoruz Lin-Manuel Miranda

Şarkı Madrigal ailesi için bir öğrenme anı olarak hareket edebilirken, bunun yerine Bruno’yu evin duvarları içinde saklanmaya zorladı. Bruno’ya gelecekteki olayları görme yeteneği verilmiş olsa da, aile onun farklılıklarında bir kusur gördü. Onun esrarengiz büyülü gücü, olumsuz söylentilerden yoksun, drama içermeyen bir evde yaşamayı tercih eden Madrigaller için çok fazlaydı. Bruno’nun sırrından kaçınmaya yönelik rahatsız edici karar, Madrigallerin kendi ailelerine ne kadar acımasız olabileceğini gösterdi. Ailenin imaj-bilinçli olarak bu temsili, Bruno’nun insancıllaştırılmasına yardımcı oldu ve kendi kendini sürgün etmesini daha dokunaklı hale getirdi. Bu mesaj koşulsuz sevginin anlamını ve ailelerin duygularını ifade etmelerine nasıl izin verildiğini getirdi.


Açıkça, Bruno’dan hiç bahsetmeyen bu zararlı görüş, Madrigal ailesinde uzun süreli çatlaklar yarattı. Ana karakter Mirabel, Luisa’nın “Yüzey Basıncı” ve Isabela’nın “Başka Ne Yapabilirim?” filmlerinde yankılandığı gibi, her şey yolundaymış gibi davranmak yerine durumu kusurlu olarak ele alarak durumdaki tutum değişikliği ihtiyacını aydınlattı. Ailenin geri kalanıyla ilgili olarak, Mirabel’in parlak görünümü, Bruno’ya saygılı davrandığı için onu daha da bir kahraman yaptı. “We Don’t Talk About Bruno”daki gerçek trajedi, ailenin tehlikeli hareketsizliği ve suçu Bruno’nun akıl sağlığı sorunlarına atmasıydı. Zorlu aile mücadelesi, Disney’in bulaşıcı bir şekilde iyi olan Lin Manuel-Miranda şarkısının gerçek anlamı içinde yatmaktadır. encantoBruno trajik bir figür, ancak ailesinin odadaki filden bahsetmemesi hem filmin en akılda kalıcı şarkısı hem de en yıkıcı olay örgüsü noktası.


Sonraki: Her İnce Encanto Detayı ve Yönetmenler Tarafından Açıklanan Sır

B90XIMENAMORALLER

90 Günlük Nişanlısı: Ximena, Mike Split’ten Sonra Şok Edici Saç Dönüşümüne Başladı


Yazar hakkındasinema-1

Bir cevap yazın