Fornite’ın taktik sürat koşusunun nasıl çalıştığını bilmek ister misiniz? Fortnite Bölüm 3 Sezon 2’de bina yapımı kaldırıldığına göre, yeni bir sürat teknisyeni sayesinde haritayı hızla geçmenin ve ulaşılması zor yerleri yakalamanın yeni bir yolu var. Yeni sezonda varsayılan koşu hızınız artırıldı, ancak buna ek olarak, şimdi yeni taktik sprint’i kullanarak fırsat gerektirdiğinde daha da hızlı gidebilirsiniz.

Fortnite taktiksel sprint, hızlı hareket etmenizi ve hatta kapılardan geçmenizi sağlar, ancak aynı zamanda ateş etme yeteneğinizi de ortadan kaldırır. Oyunu bir sonraki başlattığınızda yeteneğin bir tuşa bağlı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir, ancak bir kez yaptığınızda yeni çizgiden tam olarak yararlanabileceksiniz.

Bu muhtemelen yaklaşan haftalık zorluklar için kullanışlı olacaktır ve hatta yeni Fortnite haritasının bu yeni özellik göz önünde bulundurularak tasarlanmış bölümleri bile olabilir. O halde lafı fazla uzatmadan Fortnite taktik sprint hakkında bilmeniz gereken her şeye geçelim.

Fortnite’da nasıl sprint yapılır

PC’de Fortnite’da sol shift tuşuna basarak hızlı koşabilirsiniz. Koşarken, sağlığınızın üzerinde yeni bir dayanıklılık çubuğu belirir ve adada yarışırken tükenir.

Eğer biterse, artık sprint yapamazsınız, ancak normal koşmak ne kadar hızlı şarj olacağını etkilemez. Ancak kayma yapar – dayanıklılık çubuğunuz siz kaydıraktan çıkana kadar yeniden şarj olmaya başlamaz. Çubuk maksimuma kadar dolmadan önce tekrar koşmayı da seçebilirsiniz.

Atlamak ve erişemeyeceğiniz çıkıntılara tutunmak için taktik sürat koşusunu da kullanabilirsiniz – başarılı bir tutuş sizi ulaşmaya çalıştığınız yüzeye çekecektir. Temelde parkur, Fortnite’ı PC’deki en iyi parkur oyunlarından biri haline getiriyor.

Fortnite’ın yeni taktik yay özellikleri hakkında bilinmesi gereken her şey bu kadar. Ücretsiz Fortnite v-bucks arıyorsanız, yanınızdayız. Bu tatlı Fortnite görünümlerine de göz atabilirsiniz.oyun-2

Bir yanıt yazın