Apple Watch Series 3’ün işlem gücünün yeni bir watchOS sürümünün gereksinimlerini karşılamayabileceğinden 2022’nin 3. çeyreğinde durdurulacağı söyleniyor. Apple Watch Series 3, Eylül 2017’de piyasaya sürüldü ve neredeyse beş yaşındaydı. Şu anda watchOS 8’in en son sürümünü destekleyen en eski Apple Watch. Yakın tarihli bir rapora göre, Apple’ın bu yıl Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) watchOS 9’u tanıtacağı zaman bu akıllı saat için desteği sona erdirmesi bekleniyor.

İçinde cıvıldamakApple analisti Ming-Chi Kuo, Apple Watch Series 3’ün eski donanımı nedeniyle 2022’nin üçüncü çeyreğinde ömrünün sonuna ulaşabileceğini belirtti. Bu akıllı saat, Apple Watch SE’nin S5 yongasının ve Apple Watch Series 7’nin S7 yongasının önemli ölçüde gerisinde kalan S3 yongasından güç alıyor. Apple Watch Series 3, geniş çerçeveleri ve açılı ekran köşeleriyle kalın bir yapıyla dikkat çekiyor.

Apple Watch Series 3’ün sınırlı performansı ve watchOS’u güncellemek için gereken ekstra adımlar göz önüne alındığında, watchOS’un yeni sürümü geldiğinde Apple’ın bu akıllı saati durduracağına inanılıyor. Bu adımın Apple Watch Series 4’ü piyasaya sürüldüğünde watchOS 9’u destekleyen en eski Apple akıllı saati yapması bekleniyor. Yaklaşan watchOS’un sunduğu özellikler hakkında pek bir şey bilinmiyor, ancak 2. nesil Apple Watch SE‌ ve Apple Watch Series 8’in lansmanına eşlik etmesi bekleniyor. Kuo tarafından sağlanmaktadır.


Bu hafta Gadgets 360 podcast’i Orbital’de iPhone 13, yeni iPad ve iPad mini ve Apple Watch Series 7’yi ve bunların Hindistan pazarı için ne anlama geldiğini tartışıyoruz. yörünge mevcuttur Apple Podcast’leri, Google Podcast’ler, Spotify, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.genel-8

Bir yanıt yazın