Herkesin oyun oynamakta veya belirli oyunlarda iyi olmadığını anlıyoruz ve çoğu zaman kaybettiğiniz bir oyunu oynamak sinir bozucu bir deneyim olabilir. Bu nedenle, insanların her zaman onlara oyunda avantaj sağlayacak hileler/hackler arayışında olduklarını görmek şaşırtıcı değil.

Bleeping Computer’ın bir raporuna göre, saldırganların YouTube videolarının açıklamasında kötü amaçlı yazılımları gizlemek için Valorant hack arayan oyunculardan yararlandığı Valorant’ta durum böyle. Bu videolar, açıklamada, oyuncuların hileleri kendilerinin indirmesine izin verecek bir bağlantının olduğu sözde aimbot hilelerinin reklamını yapmak için oluşturuldu.

Ancak, bunun yerine, bu bağlantıların aslında yürütülebilir dosyayı çalıştıran kullanıcıların bilgisayarlarına yüklenecek olan Redline kötü amaçlı yazılımını indirdiği görülüyor. Bilmeyenler için Redline, tarayıcılarda bulunan şifreleri ve kredi kartı bilgilerini çalmak söz konusu olduğunda en popüler kötü amaçlı yazılımlardan biridir.

Ayrıca kripto para cüzdanlarına ve ayrıca bilgisayarınıza erişebilir ve kullanıcı adları, IP adresleri vb. bilgileri çalabilir. YouTube’un belirli inceleme yönergeleri olsa da, bunları atlamanın oldukça kolay olduğu görülüyor, bu nedenle bir YouTube açıklamasında bir sonraki bağlantı gördüğünüzde dikkatli olun, özellikle de yürütülebilir bir dosya indirmenizi gerektiriyorsa.

dosyalandı Oyun >Genel. Kötü Amaçlı Yazılım, Güvenlik ve YouTube hakkında daha fazla bilgi edinin. Kaynak: bip bilgisayarıgenel-1

Bir yanıt yazın