Neredeyse başka hiçbir cihaz iPhone 14 kadar çok söylenti ile çevrili değildir. Her şeyden önce, Ming-Chi Kuo teknoloji dünyasına yeni bilgiler yaymaya devam ediyor. Sızdıran bir tweet’e göre, serideki tüm modeller en yeni yonga setleriyle gelmiyor. Özellikle iPhone 14 ve iPhone 14 Max bundan zarar görebilir.

  • Yeni iPhone 14 söylentileri su yüzüne çıktı.
  • Tüm modellerde A16 yonga seti bulunmaz.
  • Bellek mimarisindeki diğer farklılıklar.

Analist Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple’da bir geri dönüş var. iPhone’un standart sürümü ile Pro sürümü arasındaki fark gelecekte daha da büyük olabilir. Varyantların yonga seti de yakında farklı olabilir.

Bir tweet’te Kuo, iPhone 14 Pro ve Pro Max’in yeni A16 işlemcisini aldığından bahsediyor. Biraz daha zayıf varyantlar – iPhone 14 ve iPhone 14 Max – A15 SoC’yi kullanmaya devam etmelidir. Söylentiler doğruysa, farklı versiyonlar arasındaki farklar önemli ölçüde artacaktır. Ayrıca iPhone 14’ün iPhone 13’e nasıl gerçek bir yükseltme sunduğu sorusu da var.

Beklenenden daha az performans?

Tüm modellerin 6 GB RAM’e sahip olduğu söylenirken, cihazların performanslarında başka farklılıklar olabilir. Standart iPhone 14, LPDDR-4X depolama alanını kullanmaya devam etmelidir. Buna karşılık, Pro sürümü LPDDR5 mimarisine yükseltildi. Daha yeni DDR RAM’in daha önce kullanılan LPDDR 4X’ten %30’a kadar daha fazla güç sağladığı söyleniyor.

Kuo, bu açıklamayla iPhone 14’ün depolama boyutu konusunda daha önceki sızıntılarla aynı fikirde değil. Haitong International Securities’den Jeff Pu’ya göre, yeni akıllı telefonlar 8 GB RAM’e sahip olacak. Ancak Pu, diğer bazı analistlerden daha sıklıkla yanılıyor. 2021’de mini LED’li iPad Pro modelinin lansmanını doğru bir şekilde üstlenirken, 2019’da 3D sensörlü HomePod’un lansmanıyla tamamen yanılmıştı.

Sızıntı yapan kişi, farklı çip çeşitlerinin olası bir nedeni hakkında herhangi bir bilgi vermiyor. Bir yandan iPhone 14 ile ilgili mevcut teslimat darboğazları veya üretim sorunları yaşanabilecekken, diğer yandan Apple, Pro sürümlerinin standart sürümden daha da sapmasını isteyerek yeni bir strateji izleyebilir. Yine de kesin bir cevap için bekleyip görmemiz gerekecek.

Söylenti hakkında ne düşünüyorsun? Sizce Apple yeni bir strateji izleyebilir mi? Yorumlarda bize bildirin!genel-27

Bir yanıt yazın