Çin'in güneyindeki Guangdong eyaletindeki Shenzhen'de 14 Mart 2022'de sokağa çıkma yasağı sırasında iki kişi kapalı mağazaların önünden geçiyor.

Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletindeki Shenzhen’de 14 Mart 2022’de sokağa çıkma yasağı sırasında iki kişi kapalı mağazaların önünden geçiyor.
Fotoğraf: Çin Özelliği / Gelecek Yayıncılık (Getty Resimleri)

Foxconn, Apple için önemli bir tedarikçi ve kritik ortak üretim için iPhone’unüretimi durdurdu Çin teknoloji merkezinde Shenzhen, teknoloji devinden bir sözcüye göre. Operasyonlarda durma tutmayı başaran bir ülke olan Çin’de artan covid-19 vakalarının doğrudan bir sonucudur. vakalar son iki yılda nispeten düşük.

TShenzhen’deki iki Foxconn kampüsü geçici olarak kapat, Pekin’in Pazar günü, Shenzhen’deki zorunlu olmayan işletmelerin faaliyetlerini 20 Mart’a kadar durdurma emrinin doğrudan bir sonucu. 17,5 milyonluk şehir, vakalar arttıkça etkili bir şekilde kilitlendi ve birçok işçiye, evden çalışmak Eğer yapabilirlerse.

“Foxconn’un Shenzhen’deki operasyonu, Çin, yerel yönetimin yeni covid-19’una uygun olarak 14 Mart’tan itibaren askıya alındı. politika. Fabrikanın yeniden başlama tarihi yerel yönetim tarafından bildirilmelidir” dedi. Foxconn Teknoloji Grubu Pazartesi günü erken saatlerde Gizmodo’ya e-posta ile söyledi.

Çin’deki çeşitlendirilmiş üretim sahalarımız nedeniyle, üretim hattını potansiyel etkiyi en aza indirecek şekilde ayarladık. Bu arada, tüm çalışanların covid olmasını zorunlu kıldık. Çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini sağlamak için mevcut önleme tedbirlerine ek olarak PCR testi, ”diye devam etti sözcü.

Çin’in verilerine göre, Çin Pazartesi günü 1.437 yeni covid-19 vakası bildirdi. Ulusal Sağlık Komisyonu, sadece birkaç hafta öncesine göre ülke için inanılmaz derecede yüksek bir sayı. Shenzhen’de en az 75 yeni vaka bildirildi. Pazartesi günü ve 60 yeni vaka bildirildi PazarUlusal Sağlık Komisyonu’na göre.

Çin, koronavirüsün 2019’un sonlarında Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkmasına rağmen, son iki yılda covid-19’u yönetmede nispeten başarılı oldu. en son omikron dalgası gerçekten kontrol altına alınamayacak kadar fazla olabilir. Sadece zaman gösterecek.

Reuters’in belirttiği gibi, Çin’deki en büyük iPhone üretim tesisi aslında şu anda bir kilit altında olmayan Zhengzhou şehrinde bulunuyor. Zhengzhou, şehrin karantinaya alındığı ve şimdilik virüsü ezebildiği Ocak ortasından bu yana önemli sayıda covid-19 vakası bildirmedi.

13 Mart 2022'de çekilen bu fotoğraf, Çin'in güneyindeki Guangdong eyaletindeki Shenzhen'de covid-19 için nükleik asit testlerinden geçmek için sıraya giren sakinleri gösteriyor.

13 Mart 2022’de çekilen bu fotoğraf, Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletindeki Shenzhen’de covid-19 için nükleik asit testlerinden geçmek için sıraya giren sakinleri gösteriyor.
Fotoğraf: Çin ÇIKIŞ / AFP / STR (Getty Resimleri)

Ancak Foxconn, vakalar arttıkça Shenzhen’deki faaliyetlerini askıya alan tek teknoloji şirketi değil.. Reuters’e göre, Intel’in önemli bir tedarikçisi olan Unimicron Technology, şehirde üretimi durdurdu.

Drone üreticisi DJI, Huawei ve Tencent’in ayrıca Shenzhen’de en az 20 Mart’a kadar kapalı olması muhtemel büyük ofisleri var. Bloomberg Haberleri. Ancak Shenzhen’deki karantinanın ne kadar süreceğini kimse kesin olarak bilmiyor.genel-7

Bir yanıt yazın