Batman’in ana kötü adamı Riddler’dır, ancak filmdeki varlığına rağmen, aslında Joker “bana şunu bilmece” diyebilir. İşte neden.

Uyarı: SPOILER içerir Yarasaadam.

Barry Keoghan’ın Joker’i söyleyecek kişi “Bunu bana sor” içinde Yarasaadam, Paul Dano’nun Riddler’ı yerine, filmin yaklaşımında farklılıklar gösteriyor ve belki de geleceklerini kuruyor. Dano’s Riddler, önceki canlı aksiyon versiyonlarına ve çizgi romanlara bazı yönlerden sadık kalıyor, özellikle de bilmecelerin ve ipuçlarının izini sürüyor. Yarasaadam. Genellikle Batman’a yönelik yazılı notlar biçimindeki zorluklar, Kara Şövalye’nin filmlerinde sıklıkla eksik olan bir unsur olan Dünyanın En Büyük Dedektifi olarak gösterilmesine yardımcı olur.

Riddler olarak hizmet vermektedir Yarasaadam‘in çalışma süresinin çoğu için ana kötü adam, ancak Joker şeklinde başka bir Arkham mahkumu olarak yeni bir tehdit var. Joker, Riddler’ı Arkham’a davet etmek için oradadır, bu da ikili arasında şaşırtıcı derecede yeni bir dostluğu ima eder. Ve Riddler bol bol eğlenceli bilmeceler sunarken Yarasaadamtartışmasız en akılda kalan, zeka oyununu poz veren Joker’e gidiyor: “Onlardan ne kadar azına sahipsen, o kadar değerlidir.”

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İlgili: Riddler vs Penguen: Batman’deki Daha İyi Kötü Adam Kim?

Joker’in bilmecesi kadar büyüleyici Yarasaadam onun önsözünü böyle anlatıyor. Özellikle, Riddler asla söylemez “Bunu bana sor” filmde ve bunun yerine Keoghan’ın yeni Joker’i yapıyor. Her iki karakterde de büyük bir değişiklik, ancak nasıl tasvir edildiklerine uyuyor. Yarasaadam potansiyel devam filmlerinde daha fazlasının gelmesi için zemin hazırlamanın yanı sıra.

Joker Neden Batman’de “Bunu Bilmece” Diyor (ve Riddler Demiyor)


Batman Bilmecesi Paul Dano

Yarasaadam‘nin Riddler’ı, DC Comics versiyonuna çok benzeyen Caped Crusader için bir dizi bilmece ve ipucu bırakabilir, ancak o da bazı büyük yönlerden sapıyor. Nygma yerine Edward Nashton adını kullanıyor – karakterin orijinal soyadına dönüş, ancak kesinlikle daha az kullanılan soyadı. Benzer şekilde, bu çekim bir kötü adamı daha az karikatürize ediyor, bunun yerine Zodiac Killer’dan Batman ile nasıl akıl oyunları oynadığına dair ipuçları alıyor. Bu amaçla, Riddler’ın söylememesi mantıklı. “Bunu bana sor” içinde YarasaadamDano’nun özellikle Jim Carrey’nin Riddler’ından (çizgiyi birkaç kez kullanmış olan) farklı olmasıyla, bunun uzaklaşmak istediği karaktere daha uygun olacağı için. Sonsuza Kadar Batman) ve Batman 1966’dan Frank Gorshin.


Joker’in söylemesi “Bunu bana sor” Batman’de, sloganı dahil etmenin ve izleyicilerin bekleyebileceklerini altüst etmenin eğlenceli bir yolu var ve hala onun karakteriyle uyumlu. Bilmecenin hem Joker hem de Riddler ile bir kahkaha krizinde bittiği düşünülürse, o zaman fiilen daha çok bir şaka gibi olur ve bu nedenle kurulum ve bariz can alıcı nokta, Suçun Palyaço Prensi’ne yakışır. Çizgiyi kullanmak, Joker’in Riddler ile eğlenmenin, olası bir arkadaşlık kurmanın ve aynı zamanda herkesi kendi çarpık oyun anlayışına sahip olabileceği biri olarak gördüğünü göstermenin yoludur.

Batman’in Sonundaki Joker Bilmecesi Ne Demektir ve Kurar


Barry Keoghan Batman

Joker’in bilmecesinin ardından, Riddler cevabı kendisi verir: “Arkadaş.” Gerçekten yakın arkadaşlara sahip olmanın değerini gösteren bilmece, Joker ve Riddler’ın böyle bir dostluk geliştirmesini sağlar – özünde, diğerinin sahip olduğu tek arkadaş olurlar. Bu dışarı oynayabilir Batman 2 veya 3İkilinin Batman’i devirmek için bir ittifak kurmasıyla, ikisinin de onunla bir geçmişi ve intikam almak için bir nedeni var. Tabii ki, Joker ve Riddler’ın bir araya gelmesi muhtemelen huzursuz bir ilişki olurdu – çift DC Comics’te birbirlerinden pek hoşlanmadıklarını gösterdiler ve sonuçta ikisi de Batman’a karşı zirveye çıkan kişi olmak isterdi, bu da demek oluyor ki diğerini iyileştirmek. Bu amaçla, Joker kendini Riddler’ın “arkadaş” sadece sonunda ona sırt çevirmek, bilmecesini kara bir şakaya dönüştürebilirdi.


İlgili: Batman Paskalya Yumurtaları ve DC Referans Kılavuzu

Joker’in bilmecesi yakın Yarasaadam‘ın bitişinin başka olası cevapları var “arkadaş” ancak. Bu soruya verilebilecek birden çok yanıt vardır: oksijen, yiyecek, su, para, zaman vb. Riddler, cevabın arkadaş olduğunu varsayıyor ve Joker’in cevabı durumun böyle olduğunu gösteriyor, ancak yine de şakanın bir parçası olabilir ki, gerçekten başka bir şey kastediyor. Cevabın zaman olduğu fikri, özellikle, Yarasaadam, Arkham’daki zamanlarının sonunda tükendiği ve Batman’ın kendisini aşağı çekmeye çalıştıkları için zamanın dolduğu fikrini oluşturuyor. Dahası, Gotham Riddler’ın hain planı tarafından bu kadar sert vurulduğunda, o zaman konumun kendisi birçok değerli kaynakta muhtemelen düşük olacaktır, yani Joker’in bilmecesi aynı zamanda şehrin içinde bulunduğu çıkmazı da yansıtıyor, o, Riddler ve diğer kötü adamların yararlanabileceği bir şey. içinde Batman 2.


Sonraki: Her Batman Filmi En Kötüden En İyiye Sıralanır (Batman Dahil)

  • DC Süper Evcil Hayvanlar Ligi (2022)Çıkış tarihi: 29 Temmuz 2022
  • Kara Adam (2022)Çıkış tarihi: 21 Ekim 2022
  • Shazam! Tanrıların Öfkesi (2022)Çıkış tarihi: 16 Aralık 2022
  • Aquaman ve Kayıp Krallık (2023)Çıkış tarihi: 17 Mart 2023
  • Flaş (2023)Çıkış tarihi: 23 Haz 2023
  • Mavi Böcek (2023)Çıkış tarihi: 18 Ağu 2023

B90XIMENAMORALLER

90 Günlük Nişanlısı: Ximena, Mike Split’ten Sonra Şok Edici Saç Dönüşümüne Başladı


Yazar hakkındasinema-1

Bir yanıt yazın