Güvenilir Apple analisti Ming-Chi KuoSon günlerde aktif bir Twitter kullanıcısı haline gelen , bazı yeni paylaşımlar yaptı. iPhone 14 serisi özellikleri. İlk olarak, bir süredir duyduklarımızı yineliyor: Bu yıl mini model olmayacak ve diziliş şöyle görünebilir: 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone 14 Max, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6,7 inç iPhone 14 Pro Max.
Daha önceki söylentilere göre, Pro modellerindeki çentik, ikili yuvalı ve delikli bir tasarımla değiştirilecek ve ana 12MP arka kamerayı 48MP kamera lehine emekliye ayırabilirler ve bu da ünlerini daha da pekiştirecek. en iyi kameralı akıllı telefonlar.
Apple’ın yeni bir sistem üzerinde çalıştığı söyleniyor. Daha gelişmiş 4nm teknolojisi kullanılarak üretileceği düşünüldüğünde, iPhone 13 serisine ve iPhone SE 3’e güç veren A15 yongasından biraz daha hızlı olması gereken A16 Bionic işlemci.
Görünüşe göre bu çip sadece iki yeni modele güç sağlayacak. Kuo, Apple’ın yalnızca iPhone 14 Pro ve Pro Max’i A16 Bionic ile donatacağını ve iPhone 14 ve 14 Max’in çok hızlı olan eski A15 Bionic ile uyumlu olacağını söylüyor.

Ayrıca, dizinin 6GB RAM ile başlayacağını ve giriş seviyesi iPhone 13 modellerinin 4GB RAM’e sahip olduğu göz önüne alındığında bir gelişme olacağını söylüyor. Kuo, yalnızca Pro modellerin rakiplerinin uzun süredir kullandığı daha hızlı LPDDR 5 RAM’i alacağını ve diğer iki modelin LPDDR 4X teknolojisini kullanmaya devam edeceğini söylediği gibi, burada da Apple normal ve Pro modeller arasında bir ayrım yapacak. .

Ayrıca, tüm yeni modellerin şu anda Profesyonellere özel olan 120Hz ekranları alıp almayacağı konusunda çelişkili söylentiler var. Pro modelleri ayrıca, onları daha dayanıklı ve çizilmeye karşı dayanıklı hale getirecek yeni bir titanyum alaşımlı kasa tasarımına sahip olabilir.

Tüm bu söylentilere bakıldığında iPhone 14 ve 14 Max, normal iPhone 13 modellerinin geliştirilmiş sürümleri olacak gibi görünüyor ve Apple, ilhamını Fan Edition Samsung modellerinden almış gibi görünüyor.

Bu söylentinin doğru olup olmadığını öğrenmek için Eylül’e kadar beklememiz gerekecek, ancak Kuo’nun tahminlerinde genellikle isabetli olduğu göz önüne alındığında, bu söylenti bazı hayranları hayal kırıklığına uğratmak zorunda.telefon-1

Bir yanıt yazın