10 Ağustos 2021'de Leeds, Birleşik Krallık'ta bir pazar tezgahındaki bir bitcoin ATM'sinin dosya fotoğrafı.

10 Ağustos 2021’de Leeds, Birleşik Krallık’ta bir pazar tezgahındaki bir bitcoin ATM’sinin dosya fotoğrafı.
Fotoğraf: Daniel Harvey Gonzalez/Resimlerle (Getty Resimleri)

İnsanların kripto alıp satmasına izin veren Bitcoin ve diğer kripto para ATM’leri Cuma günü kamuoyuna açıklanan bir mektuba göre, İngiltere’de yasa dışı ile İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi. Bu, şu anda bir Bitcoin ATM’si işleten herkesin bunu yasa dışı olarak yaptığı ve hükümete göre durdurmak zorunda kalacağı anlamına geliyor. regülatör.

“Birleşik Krallık’ta kripto varlık değişimi hizmetleri sunan Kripto ATM’leri bize kayıtlı olmalı ve Birleşik Krallık Kara Para Aklama Düzenlemelerine uygun olmalıdır.”e Mali Davranış Otoritesi duyurusu İnternet sitesi.

FCA, “Bize kayıtlı kripto varlık şirketlerinin hiçbiri kripto ATM hizmetleri sunmak için onaylanmadı, bu da Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren herhangi birinin bunu yasa dışı olarak yaptığı ve tüketicilerin bunları kullanmaması gerektiği anlamına geliyor” diye devam etti.

Çevrimiçi izleyici olsa da, şu anda İngiltere’de kaç tane Bitcoin ATM’sinin faaliyette olduğu belli değil. Madeni Para ATM Takibi İngiltere’de şu anda 84 olduğunu iddia ediyor. Aynı web sitesi, yalnızca ABD’de 34.000’den fazla kripto ATM’sini listeliyor ve bu, dünyadaki en büyük sayı.

İngiltere’de faaliyet gösteren kripto ATM makineleri konusunda endişeliyiz ve bu nedenle makinelerin kapatılması veya daha fazla işlemle karşı karşıya kalmaları talimatını veren operatörlerle iletişime geçeceğiz” dedi.

“Listeyi yayınladığımızdan beri kayıtlı olmayan kripto firmaları iş yapmaya devam ediyor olabilir, yakın zamanda yapılan bir değerlendirme 110’un artık faaliyette olmadığını ortaya koydu,” diye devam etti FCA.

İngiltere’de bitcoin üzerindeki bu son baskıyı ne yönlendiriyor? Kara para aklama konusundaki bir endişe ve kripto ATM’lerinin her zaman onları kimin kullandığını olumlu bir şekilde belirleme yollarının olmaması gerçeğinden kaynaklanıyor gibi görünüyor.

itibaren Telgraf İngiltere’deki haber kaynağı:

Bir Bitcoin ATM operatörü olan Gidiplus, kısa süre önce FCA’nın bir lisansı reddetme kararını bozmaya çalışan bir adli incelemeyi kaybetti.e.

Düzenleyici şirkete, 250 £ ‘dan daha az para yatıran kullanıcılar üzerindeki daha zayıf kimlik kontrollerinin, çok sayıda “katırın” tespitten kaçınmak için küçük miktarlar yatırdığı “smurfing” riski olduğu anlamına geldiğini söylemişti.

Gidiplus’ın sahibi Olumide Osunkoya, makinelerinin artık çalışmadığını söyledi. Bunları, kontrollerin daha az katı olduğu doğu Avrupa’daki bir alıcıya sattığını ve Birleşik Krallık’taki diğer operatörlerin de aynı şeyi yaptığını söyledi.

FCA, tüketicileri düzenli olarak kripto varlıkların düzenlenmemiş ve yüksek riskli olduğu konusunda uyarıyoruz; bu, işler ters giderse insanların herhangi bir korumaya sahip olma ihtimallerinin çok düşük olduğu anlamına geliyor, bu nedenle insanlar onlara yatırım yapmayı seçerlerse tüm paralarını kaybetmeye hazır olmalı” dedi.genel-7

Bir yanıt yazın