Sıvı soğutma uzmanı EK ve bileşenleri, Water Block Radeon RX 6900 XT grafik kartını sağlamak için AMD grafik ortağı XFX ile birlikte çalıştı. Yeniliğin adı XFX Speedster ZERO Radeon RX 6900XT RGB EKWB. Bu, piyasada bulunan en yüksek performanslı AMD Radeon tabanlı grafik kartlarından biridir.Kartın kararlı çalışması, iyi bir güç kaynağı ve soğutma ile sağlanır. GPU, güçlü DrMOS voltaj regülatörleri ve polimer kapasitörler içeren 14 fazlı bir alt sistem tarafından desteklenmektedir. Bellek için iki güç kontrol kanalı daha tahsis edilmiştir.

Daha önce de belirtildiği gibi ısı giderme görevi su bloğuna atanır. Tabanı bakırdan ve nikel kaplamadan yapılmıştır ve üst kısmın malzemesi şeffaf akrilik plastiktir. Sızdırmazlık, yüksek kaliteli sızdırmazlık halkaları ile sağlanır. Su bloğu kısmen bir kasa ile kaplanmıştır ve adreslenebilir bir arka ışık ile dekore edilmiştir.

XFX Speedster ZERO Radeon RX 6900XT RGB EKWB'nin fiyatı 1.800 €

GPU 2200 MHz’de çalışır ve otomatik olarak 2525 MHz’e hız aşırtması yapar. Kart yapılandırması, 256 bit veriyoluna bağlı 16 GB GDDR6 belleği içerir. Her veri yolu hattındaki iletim hızı 16 Gbps’dir.

XFX Speedster ZERO Radeon RX 6900XT RGB EKWB grafik kartı EK çevrimiçi mağazasından sipariş edilebilir. KDV dahil 1800 avroya mal oluyor.genel-22

Bir cevap yazın