bu Samsung Galaxy Watch 4, yeni Wear OS platformu, yeni bir tasarım ve yeni sağlık özellikleri sayesinde oldukça büyük bir yükseltmeydi ve ilk somut Galaxy Watch 5 sızıntısı, bunun yalnızca artımlı bir yükseltmeden daha fazlası olabileceğini gösteriyor.
Kore’nin ETHaberler Samsung’un bir sonraki saatinin, sıcaklık izlemenin ne kadar yaygın hale geldiği göz önüne alındığında, çoğu tüketicinin muhtemelen beğeneceği bir termometre işleviyle geleceğini bildiriyor. Galaxy Watch 4, biyoelektrik empedans analizi (BIA) ile gelen ilk büyük akıllı saatti ve ayrıca EKG (elektrokardiyogram) ve kan basıncı özelliklerine sahip, ancak yalnızca birincisi FDA onaylı.
Buna ek olarak giyilebilir, aktivite, uyku ve stres takibi de sunuyor. Rapor, vücut ısısının doğrudan güneş ışığına maruz kalma veya egzersiz gibi dış etkenlerden de etkilenebileceğinden, Samsung Galaxy Watch ve Apple Watch Serisinde henüz termometre özelliğini görmediğimizi söylüyor.

Görünüşe göre bu şeyler Samsung tarafından halledildi ve Koreli devin vücut sıcaklığını mümkün olduğunca doğru bir şekilde ölçmesine izin veren bir teknoloji geliştirdiği söyleniyor. Bu, tüketicilerin saati virüs semptomlarını tespit etmek için kullanmalarına ve ayrıca soğuk algınlığı ve kadın yumurtlama döngüsünü yönetmelerine yardımcı olabilir.

Bir Eylül 2021 Wall Street Dergisi bir sonraki Apple Watch için de benzer tahminlerde bulunmuştu. Görünüşe göre Watch 8, doğurganlık planlamasına yardımcı olabilecek bir termometre içerecek. Bloomberg’in Mark Gurman ayrıca Apple’ın bir sonraki amiral gemisi saatinin vücut ısısı özelliğine sahip olacağını düşünüyor. Daha önce, özelliğin saate eklenmesi konusunda şüphe uyandırmıştı ve Ocak ayında “bununla ilgili gevezelik son zamanlarda yavaşladı” dedi.
Galaxy Watch 5’e geri dönersek, Samsung’un bir sonraki giyilebilir cihazı hakkında fazla bir şey bilinmiyor, ki geçen yıl herhangi bir gösterge ise, şirketin bir sonraki katlanabilir telefonları ile birlikte Ağustos ayında ortaya çıkacak ve yeni Galaxy tomurcukları kablosuz kulaklık. Samsung ayrıca termometre işlevini tomurcuklara eklemeyi düşünüyor. Buradaki fikir, kulak zarından kulaklıklara doğru yayılan kızılötesi dalga boylarını tespit ederek sıcaklığı ölçmektir.
Honor kısa süre önce ortaya çıktı Earbuds 3 Pro ayrıca sıcaklığınızı da alabilir ve Apple’ın bu özelliği AirPod’lara eklemeyi düşündüğü de konuşuldu.
Galaxy Watch 4, bunlardan biri. en iyi akıllı saatler ve Samsung’un aynı anda Apple Watch Series 8’i ve söylentileri gölgede bırakırken kendisini geçip geçemeyeceği Daha hızlı bir Google Asistanına ve çok fazla depolama alanına sahip olması beklenen Pixel Watch, henüz görülmedi.telefon-1

Bir yanıt yazın