Yaklaşık iki yıllık bir bekleyişin ardından sadece birkaç gün önce tanıtılan üçüncü nesil iPhone SE, dürüst olalım, 2022 üst düzey standartlarına göre inanılmaz derecede heyecan verici bir telefon değil. Ancak 429 $ ve üzeri makul bir fiyatla, arkaik görünümlü 4.7 inçlik, 5G özellikli bir üst düzey cihazdır ve Apple cihazlarından bahsederken hala kendi başına oldukça dikkat çekicidir.

İşlem gücü her şey değildir

Apple CEO’su Tim Cook’un bu hafta başlarında iPhone SE (2022) duyurusu sırasında yapmakta ve vurgulamakta ısrar ettiği ana nokta şaşırtıcı olmayan bir şekilde buydu ve aynı zamanda “Peek Performance” etkinliğine giden dünyanın en iyi saklanan sırrı da değildi.

Ancak resmi ürün lansmanında onaylanmayan veya öncesinde çok güvenilir bir şekilde sızdırılan bir şey, telefonun RAM sayısıdır. Bu, Cupertino’nun baş honcho’larının halka açık etkinliklerde tartışmaktan ve hatta ürün web sayfalarında bahsetmekten asla hoşlanmadıkları önemli bir özelliktir. MacRumors geliyor.

Geliştirici Moritz Sternemann tarafından “yardım edilen” yayın, iPhone SE 3’ün 4 gig bellek paketini keşfettiğini iddia ediyor ve geçmiş performansı göz önüne alındığında, bu yeni “MacRumor” un doğru çıkacağından neredeyse eminiz.

Bu sayının çoğu Android meraklısı için inandırıcı gelmeme olasılığı yüksek olsa da, sert Apple hayranları şunu hatırlayabilir: iPhone SE (2020) sadece 3 konserlik iyi şeyleri paketleyerek geldi. Bu, iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max’in sunduğundan 1 GB daha düşüktü, ancak şimdi yükseltilmiş iPhone SE, “normal” ile eşleşiyor iPhone 13 de bu bölümde.
Her ikisi de ekstra 2 GB RAM’e sahip 6,1 inç Pro ve 6,7 inç Pro Max modelleriyle yalnızca 6.1 inç Pro olmayan iPhone 13’tür. Bu arada, iPhone 14 Pro ve Pro Max’in, toplam 8 GB’lık bir sayı için ek 2 gig bellek ile çoklu görevi bir sonraki düzeye taşıması bekleniyor.
Durumun böyle olduğu kanıtlanırsa, Pro olmayan iPhone 14, 4 GB RAM’den 6 GB RAM’e kendi başına bir sıçrama yapabilir ve bu da diğerlerine göre açık bir avantaj sağlayabilir. iPhone SE (2022)… daha büyük ekrana, daha şık tasarıma, daha iyi kameraya ve şüphesiz daha hızlı A16 Bionic SoC’ye ek olarak.

Diğer iPhone SE yükseltmeleri ve daha da büyük bir iPad Air değişikliği

Her ne kadar iOS optimizasyonu bu sayıları ünlüler için çok daha az önemli hale getirse de Apple, Android cihaz üreticileriyle karşılaştırıldığında, şirketin 500 doların altındaki segmentte mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmak için tüm temellerini kapsadığını görmek kesinlikle güzel.
Apple A15 Bionic işlemci ve 4GB bellek sayısı sayesinde temelde her olası senaryoda selefinden çok daha hızlı ve pürüzsüz çalışmasının yanı sıra, iPhone SE 3 ayrıca arka tarafında kullanılan aynı camla daha fazla dayanıklılık sunmayı vaat ediyor. iPhone 13 ve 13 Pro’nun yanı sıra daha uzun pil ömrü (bağlandığında bile düşük veya orta bant 5G sinyali).

Eğer şimdi görülmeye devam ediyorsa Sıcak yeni için RAM yükseltmesi Son dakikada iPad Air (2022) de dışarı çıkacak. Giriş seviyesi 128 GB depolama yapılandırma spekülasyonunun hatalı olduğu kanıtlandığından, Apple M1 destekli 10,9 inç tabletin iPad Pro (2021) ikilisinin 8 GB belleğiyle henüz eşleşeceğinden emin olamayız.
Olursa, bu iki katına çıkma anlamına gelir. iPad Air 4’ün 4 GB RAM’i, inanılmaz güçlü yeni sürümü yalnızca Wi-Fi bağlantısıyla 599 ABD doları ve 5G desteğiyle 749 ABD doları gibi bir başlangıç ​​fiyatıyla daha da çekici hale getiriyor.telefon-1

Bir cevap yazın