Biden yönetimi, uçaklarda ve toplu taşımada maske zorunluluğunu uzatmaya hazırlanıyor, buna göre çoklu ortam hesaplar. 18 Mart’ta sona erecek olan görev süresi, yetkililer ülke genelinde COVID-19 vakalarındaki düşüşü izlemeye devam ettikçe bir ay daha uzatılacak.

Uçaklar ve toplu taşıma, Amerikalıların hala maske takmasının zorunlu olduğu son yerlerden bazıları. Çoğu eyalet, okullar ve diğer halka açık yerler için gerekliliklerini kaldırdı ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin yeni yönergeleri, bulaşma riskinin düşük olduğu bölgelerde maskelerin gerekli olmadığını söylüyor.

Hava yolculuğu ve toplu taşıma için maske zorunluluğu artık 18 Nisan’a kadar uzatılacak, CNN’ye göre. Yönetim, uzatmadan etkilenecek olan havayolu şirketleri, uçuş görevlileri ve diğer çalışanlarla koordinasyon halinde. Bir yetkili haber kanalına verdiği demeçte, dava sayıları düşmeye devam ederse görev süresinin 18 Nisan’dan önce kaldırılabileceğini söyledi.

Görevdeki ilk gününde, Başkan Joe Biden, selefi Donald Trump’ın 2020’de CDC’nin benzer bir emir vermesini engellemesinin ardından uçaklarda ve toplu taşıma araçlarında maske gerektiren bir yürütme emri imzaladı.

Pandemi boyunca, halk sağlığı yetkilileri, özellikle kalabalık, yetersiz havalandırılmış alanlarda COVID-19’un yayılmasını engellemek için maske takılmasını tek tip olarak tavsiye etti. kendi web sitesindeCDC, virüsü kapma ve yayma şansını azaltmak için ulaşımda maske takmayı “şiddetle tavsiye ediyor”.

Ulaştırma Güvenliği İdaresi sözcüsü, yorum talebine hemen yanıt vermedi.genel-2

Bir yanıt yazın