Dün Apple, Studio Display adlı en son bağımsız monitörünü duyurdu. Apple’ın bu monitörü Mac’lerle çalışacak şekilde tasarladığı açık, ancak özünde hala bir monitör olduğu için PC’lerle çalışması gerekiyor, değil mi? İyi haber şu ki, evet öyle ama PC kullanıcılarının dikkat etmesi gereken bir nokta var.

Apple, MacRumors’a evet, Studio Display’in PC’lerle çalışacağını onayladı, ancak ekranın bir Mac’e bağlı olmadığı sürece çalışmayacak bazı özellikleri var. Bu, kullanıcıyı hareket etseler bile temel olarak çerçevenin merkezinde tutan Center Stage ve ekranın sıcaklığını ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlayan True Tone gibi özellikleri içerir.

Ayrıca, en son macOS güncellemesine sahip bir Mac tarafından kullanılmadığı sürece yerleşik web kamerası çalışmayacak gibi görünüyor, bu nedenle yerleşik kamerayı kullanmak isteyen PC kullanıcılarının şansı bitiyor, ama hey, en azından hoparlörler hala çalışıyor, değil mi? Ayrıca, muhtemelen bu güncellemeleri indirmek ve yüklemek için bir Mac bilgisayar gerektireceğinden, bellenim güncellemeleri gerektiren özelliklerin çalışmadığı da kaydedilmiştir.

Apple ayrıca Studio Display’in çözünürlüğünün sistemden sisteme değişeceğini, yani 5K bir ekran olmasına rağmen, belki daha düşük güçlü bir PC’niz varsa bunu destekleyemeyebileceğini belirtiyor. Adil olmak gerekirse, Studio Display’i satın almayı planlayan müşterilerin çoğunluğunun muhtemelen zaten Mac kullanıcıları olduğunu düşünüyoruz, ancak hem PC hem de Mac’e sahip olan ve geçiş yapabilmek isteyenler için bunlar, isteyeceğiniz şeylerdir. A dikkatini vermek.

dosyalandı Elma >Bilgisayarlar >Gadget’lar. Ekranlar, Monitörler ve Windows hakkında daha fazlasını okuyun. Kaynak: makrolargenel-1

Bir yanıt yazın