Dokuzuncu Doktor, TARDIS'in önünde gururla gökyüzüne bakar.

Doktor: Orijinal makale diyebilirsiniz.
Ekran görüntüsü: BBC/Büyük Bitiş

Christopher Eccleston kendini yeniden dünyaya açmış olsa da, Doktor Kim son yıllarda – kongrelere katılmak, Dokuzuncu Doktor’u oynamaya geri dönmek sesli dramalardave genel olarak kendine izin vermek aslında hakkında konuşmak on yıldan uzun bir süredir ilk kez genişletilmiş kapasitede dizi – o benong kararlı kaldı aslında diziye geri dönmeye karşı. Şimdiye kadar öyle görünüyor.

Geçenlerde konuşan süpernova kongresi Avustralyada (üzerinden elek)Eccleston seriye geri döndüğünü görebileceği belirli bir yoldan bahsetti: Dokuzuncu Doktor’un en iyi şekilde çalıştığına dair sarsılmaz inancı. en etrafta sadece doktor.

“Asla çoklu doktor hikayelerinin hayranı olmadım. Bilirsiniz, dizi üzerinde çalışırken neyin işe yarayıp neyin yaramadığına dair gerçekten güçlü fikirlerim vardı -sürpriz, sürpriz- ve her zaman çok Doktorlu hikayelerin biraz kazanç ve biraz da para olduğunu düşünürüm. sömürü,” dedi Eccleston. “Yaratıcı olarak benim için asla çalışmıyorlar. … Sonraözellikle inth Doctor kesinlikle tek kişilik bir grup. Yani, diğer Doktorlarla çalışmıyor. Eğer beni geri istiyorsan, beni kendi başıma alacaksın.”

Şimdi en azından neden Steven Moffat’ın Eccleston’ı filmde görünmesi için geri almaya çalışmasının her zaman ölüme mahkûm bir ihtimal olacağını biliyoruz. Doktor Kim‘s neredeyse felaket 50. yıl dönümü özel. Aynı zamanda, özellikle arkasındaki prodüksiyon ekibiyle ilişkisinin ne kadar kötü olduğunu açıkça ortaya koyan bir oyuncu için de mantıklı. Doktor Kim zamanla olmuştu ayrılmaya karar vermişti dizi, karakter için kalıcı bir tutkuya rağmen.

Bu farklı Doktor enkarnasyonlarının en arketipsel versiyonlarını görmek için bir izleyici olarak Çok Doktorlu hikayeler bizim için eğlencelidir, ancak genellikle Çok Doktorlu özel bölümlerin tek çekiciliği budur. Hikayelerin kendileri nadiren bu karakterleri bir araya getirmek için bahanelerden daha fazlasıdır ve farklı Doktorlar gibi devasa kişilikler arasında ekran zamanı için yarışırken – özellikle de mevcut görevdeki Zaman Lordu’nun yanında bir “misafir” Doktor olarak – siz’ Geçmişteki Doktorların en geniş anlamdaki tanımına geri dönmek yerine yapabileceğiniz türden bir karakter keşfine gerçekten çok daha derinden girmeyeceğiz. Eccelston, Dokuzuncu Doktor’a dönüşüyle ​​bunu netleştirdi Büyük Finish için Doktorunu nasıl büyütüp oynayacağına dair büyük fikirleri olduğunu ne yapıldı TV şovunun tek sezonunda – ve bunu sesli olarak göründüğünden daha fazla bağımsız bir karakter olarak keşfedebilirse TV’deki pek çok Zaman Lordu arasından biri olarak, neyi tercih edeceğine şaşırmamak gerek.

Ama hey, şovun Russell T. Davies’in dönüşüyle ​​ne yapabileceği hakkında etrafta dolaşan bazı çılgın söylentiler göz önüne alındığında ve Yaklaşan 60. yıl dönümü için, belki de tek başına bir Dokuzuncu Doktor’un bir dereceye kadar geri dönüşü için bir şans beklemek yersiz olmazdı. hatta belki seversin Doktorun Gecesi, Eccleston’ın ekranda son bir huzzah almasını sağlayan kısa bir hikaye eşliğinde? Sadece umut edebiliriz – ama en azından şimdi aktörün kendisinin zaman ve uzayda televizyon maceralarına geri sıçramaya uygun olacağını biliyoruz.genel-7

Bir yanıt yazın