Microsoft yaklaşık 16 milyar dolarlık konuşma tanıma şirketini satın aldı nüans. Geçen yıl duyurulan anlaşma, Microsoft’un Nuance’ın yaygın olarak kullanılan tıbbi dikte ve transkripsiyon araçları aracılığıyla hastanelere ve sağlık hizmetleri sektörüne daha fazla yerleşmesine yardımcı oluyor. Satın alma, Microsoft’un 26 milyar dolarlık kariyer ağı hizmeti satın almasından sonra ikinci en büyük satın alma işlemidir. LinkedIn 2016 yılında.

Nuance’ın yapay zeka teknolojisi güce yardımcı oldu elmaOn yıldan uzun bir süre önce iPhone’larda piyasaya sürülen Siri dijital ses asistanı. Burlington, Massachusetts merkezli şirket, o zamandan beri doktorlara ve Dragon serisi ses tanıma araçlarının diğer özel kullanımlarına odaklanmaya başladı.

Microsoft, şirketi Nisan 2021’de satın aldığını duyurdu, ancak Aralık ayında İngiliz antitröst düzenleyicilerinin İngiltere pazarında “rekabetin önemli ölçüde azalmasına” yol açıp açmayacağı konusunda bir soruşturma açtıklarını söylemeleri üzerine bir aksilikle karşılaştı. İngiliz ajansı, 2 Mart Çarşamba günü bu anlaşmayı temizlediğini duyurdu.

Birleşme, daha sonra Aralık ayında düzenleyiciler tarafından ayrı ayrı aklandı. Avrupa BirliğiAB’nin en büyük antitröst otoritesi, Microsoft ve Nuance’ın “çok farklı ürünler sunduğunu” ve kendi pazarlarında güçlü rekabetle karşılaşmaya devam edeceklerini söyledi.

Microsoft, Ocak ayında video oyunu üreticisi Activision Blizzard’ı satın almak için yaklaşık 70 milyar dolar (kabaca 5,11.000 crore) harcayacağını açıklayarak bu yıl alışverişe devam etti.

Mark Benjamin, Nuance CEO’su olarak hizmet vermeye devam edecek ve Microsoft’un bulut bilişim ve yapay zeka bölümünün başkanı Scott Guthrie’ye rapor verecek.

Merkezi Washington, Redmond’da bulunan Microsoft’un hisseleri, Cuma günü daha geniş bir piyasa satışlarının ardından hafif geriledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9

Bir cevap yazın