World of Tanks üzerinde çalışan Ukrayna merkezli bir oyun geliştiricisi, oyunun yayıncısı Wargaming’i, Rusya Federasyonu ülkeyi işgal ederken Ukrayna’daki durum hakkında oyuncuları uyaran bir oyun içi mesaj veya haber makalesi eklemeye çağırdı. Ukrayna genelinde şehirleri bombalıyor.

Şu anda özel bir ulaşım şirketinin baş teknoloji sorumlusu olan ‘Vitaliy T.’, “Ukraynalılar ölüyor, binlerce kişi barınaklarda oturuyor” diyor. bir LinkedIn gönderisi. “Çalışanlarınızın, eski çalışanlarınızın, çocuklarının, arkadaşlarının hayatı tehlikede.” Vitaliy, tahrip edilmiş tankların ve zırhlı araçların birkaç görüntüsünün yanı sıra, toz ve enkazla kaplı bilgisayar monitörlü, bombalanmış bir yatak odası içeriyor.

Vitaliy, “Sanırım bir erkek odasıydı,” diye yazıyor. “Monitörüne yakından bakın – oyun oynamak için kullanıyor olabilir. [World of Tanks] şu anda dışarıda savaş olmasaydı.” Yorumlarda yayınlanan bir başka görüntü, bombanın çarptığı bir apartmanı gösteriyor. Vitaliy, evinden sadece “birkaç bina” uzaklıkta olduğunu söylüyor.

Wargaming, hükümeti şu anda Rus işgalini destekleyen bir ülke olan Minsk, Beyaz Rusya’da bulunuyor. Şirketin, Ukrayna’nın başkenti Kiev ve Rusya’nın Moskova ve Saint Petersburg kentleri dahil olmak üzere dünya çapında stüdyoları var.

Vitaliy, Wargaming’den Rus oyuncular üzerindeki etkisini savaşa verilen desteği caydırmak için kullanmasını istiyor.

“Oyuncularınız – yirmili yaşlarındaki genç Rus çocuklar – işgalciler olarak gerçek tankların içinde diri diri yakılıyor” diye yazıyor. “Onlar için şan değil, ayıp. Ve dünyanın bunu durdurmasına ve gerçeğe ışık tutmasına yardım edebilirsiniz.”

Vitaliy’in savunması, Rusya hükümeti üzerindeki düşmanlıkları sona erdirmesi için baskıyı artırmak için büyük oyun şirketlerinden ve platform sahiplerinden “tüm Rus ve Belarus hesaplarını” engellemelerini talep eden başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov da dahil olmak üzere Ukraynalı geliştiriciler ve hükümet yetkililerinden gelen benzer teşviklere katılıyor.

Ukrayna’yı kendiniz desteklemek isterseniz, bağış yapabilirsiniz. UNICEF, Sınırsız Doktorlarve Çocukların Sesleri bu bağlantılarda.oyun-2

Bir yanıt yazın