Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Nintendo Switch sahiplerinin Joy-Cons’ların çubuk kayması yaşadığından şikayet ettiğini duyuyoruz. Tanıdık olmayanlar için, konsolun joystick ile bir yön girdiğinizi düşündüğü yer burasıdır, ancak öyle değilsiniz. Şimdi Valve’ın yepyeni Steam Deck’inde de benzer sorunlar yaşanıyor gibi görünüyor.

Paniklemeye başlamadan önce, bazı iyi haberler var. Görünüşe göre Steam Deck’teki bu çubuk kayması sorunu donanım hatası değil, bir hatadan kaynaklanıyor. Bu, ekibin sorunun farkında olduğunu ve düzeltmesi gereken bir güncelleme yayınladığını söyleyen Steam Deck ekip üyesi Lawrence Yang’a göre.

Yang’a göre, “Ekip bu raporları inceledi ve yakın tarihli bir ürün yazılımı güncellemesinde ortaya çıkan bir ölü bölge kalibrasyon sorunu olduğunu belirledi. Sorunu çözmek için bir düzeltme gönderdik ve ekip bu sorunla ilgili raporları izlemeye devam edecek.”

Çubuk kayması gibi sorunlar, büyük ölçüde konsol denetleyicisinin aşınma ve yıpranmasının bir parçası olduğu için doğaldır. Nintendo, etkilenen oyuncular için ücretsiz onarımlar yapmak dışında sorunu denemek ve düzeltmek için pek bir şey yapmadı. Steam Deck’in zamanla gerçek çubuk kayması sorunlarıyla karşılaşıp karşılaşmayacağını bilmiyoruz, ancak şimdilik, bu sorunu yaşıyorsanız konsolunuzu güncelleyin ve düzeltilecektir.

dosyalandı Gadget’lar >Oyun. Steam Deck ve Valve hakkında daha fazlasını okuyun. Kaynak: sınırgenel-1

Bir cevap yazın