Valorant’ı deneyen bir CS:GO oyuncusu musunuz, ancak hangi duyuyu kullanacağınızı bilmiyor musunuz? CS:GO sens’inizi Valorant’a nasıl dönüştüreceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

CS:GO ve Valorant birbirine çok benzeyen iki oyundur. Birinin daha askeri ve gerçekçi bir yaklaşımı olsa da, diğerinin beceri ve hayali bir yaklaşımı olsa da, günün sonunda hala taktik atıcılar.

Bu iki taktik nişancı oyunu, en iyi olmak için ekip çalışması, hassas nişan, harika hareket ve çılgın oyun bilgisi gerektirir. Her ikisinin de farklı insanlara hitap edebilecek kendine özgü bir tarzı var.

Hangisinin daha iyi olduğunu söylemek zor ama ikisini de oynaması kesinlikle eğlenceli ve denemeye değer. Sert bir CS:GO oyuncusuysanız ve birkaç beceri ve eğlenceli yeteneklerle oyunun nasıl görüneceğini merak ediyorsanız, Valorant’ı kesinlikle denemelisiniz. Ayrıca, keyif alacağınız bazı harika Valorant görünümleri de var.

Yine de endişelenme. Sıfırdan başlamayacaksın. Bazı beceriler CS:GO’dan Valorant’a kusursuz bir şekilde aktarılıyor. Yani, sadece profesyonel Valorant sahnesine bir göz atın; çoğu oyuncu CS:GO veya başka bir FPS oyunu oynardı.

Yapmanız gereken ilk şey doğru Valorant hassasiyetini bulmak. CS:GO’da kullandığınız hassasiyeti doğrudan Valorant’a çevirerek başlayabilirsiniz.

CS:GO sens’inizi Valorant Sens’e nasıl dönüştüreceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Hassasiyetinizi CS:GO’dan Valorant’a Dönüştürün

valorant Sens'e csgo

Mevcut CS:GO sens’inizi Valorant sens’inize dönüştürmek için kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem vardır.

manuel olarak yapmak

İlk yöntem, basitçe manuel olarak yapmaktır. Matematikten veya bilgisayardan hoşlanıyorsanız, bunu kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Çok kolay, daha hassas ölçümler istiyorsanız hesap makinesi bile kullanabilirsiniz.

Herkes, CS:GO sens’inizi Valorant sens’e dönüştürmenin bölünme gerektirdiğini kabul eder. Tüm yapman gereken CS:GO hassasiyetinizi 3.18181818’e bölün ve işte! Valorant duyarlılığınız zaten var.

CS:GO hassasiyetinizin ne olduğundan emin değilseniz, ana menüden dişli çark simgesine tıklayarak ayarlarda kolayca kontrol edebilirsiniz. Ardından, “Klavye/Fare”ye gidin ve “Klavye ve Fare Ayarları” altında “Fare Hassasiyeti” ayarını bulmanız gerekir.

Orada kullandığınız hassasiyeti alın ve ardından basitçe 3.18181818’e bölün. Bu, CS:GO hassasiyetinizle tamamen aynı hissettirmeli ve hedefinizi ayarlarken çok az sorun yaşamanız veya hiç sorun yaşamamanız gerekir.

Her zaman aynı DPI’ı kullandığınızdan emin olun, aksi takdirde her şey farklı hissettirecektir.

Oyun Duyarlılığı Dönüştürücülerini Kullanma

Tembelseniz veya kendi hassasiyetinizi hesaplamak istemiyorsanız, her zaman oyun duyarlılığı dönüştürücülerini kullanabilirsiniz. Bu siteler sizin için tüm işi yapıyor, tek yapmanız gereken doğru değerleri girmek ve size otomatik olarak dönüştürülmüş hissi veriyorlar.

İşte önerdiğimiz oyun duyarlılığı dönüştürücülerinden birkaçı ve bunların nasıl kullanılacağı.

Gaming Smart, temiz ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Size ihtiyacınız olan her şeyi verir ve doğrudan konuya girer. Başka hiçbir özellik veya hizmet sunulmaz, ancak dönüştürücüleri birçok oyunu destekler ve yalnızca FPS oyunlarına özel değildir. Ayrıca Valorant için en iyi PC’ler veya FPS oyun fareleri gibi kılavuzları da var.

Tek yapmanız gereken, dönüştürdüğünüz oyun olarak CS:GO’yu seçmek, CS:GO sens’inizi ve mevcut DPI’nizi girmek. Ardından, dönüştürmekte olduğunuz oyun olarak Valorant’ı seçin ve istediğiniz DPI’yı girin. “Dönüştürülmüş Duyarlılık” altında anında bir sonuç almalısınız ve artık bunu Valorant sens olarak kullanabilirsiniz.

Sırada Aiming.Pro var. Aiming.Pro aslında profesyonel bir amaç eğitim hizmetidir. Amacınızı geliştirmenize ve farklı FPS oyunlarında daha iyi olmanıza büyük ölçüde yardımcı olabilecek akıllı ve kişiselleştirilmiş egzersizler sunarlar. Akıllı antrenmanlarının, hedefinizi diğer tüm hedef eğitmenlerinden %32’ye kadar daha hızlı geliştirmenize yardımcı olabileceğini iddia ediyorlar.

Akıllı antrenmanları ve nişan eğitmeni hizmetleri ücretlidir. Üst düzey oyun eğitmenlerine erişmek, premium kurslara erişmek ve başka alıştırmalar ve oynatma listeleri oluşturmak için abone olmanız gerekir. Neyse ki, fare duyarlılığı hesaplayıcılarını kullanmak tamamen ücretsizdir.

Dönüştürücünün iki modu vardır. Temel mod, yalnızca dönüştürdüğünüz oyunu, kullandığınız hassasiyeti ve dönüştürdüğünüz oyunu girmenizi gerektirir. Ardından, Valorant’a kopyalayıp yapıştırabileceğiniz sonucu size gösterecektir.

Fare altlığı alanınızı planlamaya çalışırken yardımcı olabilecek cm/360° veya inç/360°’nizi görmek istiyorsanız gelişmiş modu da kullanabilirsiniz.

SensConverter, oyun içi duyarlılığınızı dönüştürürken kullanabileceğiniz başka bir harika web sitesidir. 70’in üzerinde farklı oyunu destekler, temiz bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve kullanımı çok kolaydır. Ayrıca, kullanmak istediğiniz en iyi nişan alma hassasiyetini bulmaya çalışırken çok yardımcı olabilecek bir eDPI hesaplayıcıya da sahiptirler.

CS:GO sens’inizi SensConverter kullanarak dönüştürmek için CS:GO ve hassasiyetinizi girin. Ardından, “Dönüştür” seçeneğinin altında Valorant’ı seçin ve gitmeniz iyi olur. Duyularınız için cm/360° veya inç/360° değerlerini öğrenmek istiyorsanız farenizin DPI değerini de girebilirsiniz.

Fare Hassasiyeti, oyun hassasiyetinizi dönüştürmek söz konusu olduğunda daha sağlam ve kapsamlı seçeneklerden biridir. Sadece CS:GO to Valorant sens’lerini bilmek isteyenler için biraz korkutucu olabilir, bu yüzden bu web sitesi sadece bu hardcore FPS oyuncuları içindir.

Sayısız oyunu destekler ve her gün farklı oyunlar eklemeye devam eder. Hesap makinesi, monitörünüzün boyutunu ve çözünürlüğünü, nişan alma türünü (hipfire, yakınlaştırma, vb.) ve FOV türünü ve diğer pek çok şeyi dikkate alır.

Dönüştürülen duyarlılığın yanı sıra, 360° mesafe, maksimum tutarsızlık, piksel oranı, oyununuzun varsayılan FOV’u ve diğer daha teknik şeyler gibi hassas ölçümler de verir. Kesinlikle biraz ürkütücü, ancak hedefinize ve hassasiyetinize ince ayar yapmaya çalışıyorsanız çok yararlı olabilir.

Son tercihimiz SensitivityConverter, bu başka bir basit ama etkili oyun faresi duyarlılığı dönüştürücüsüdür. Kullanımı çok kolaydır, göz korkutucu değildir ve hassasiyetinizi bir oyundan diğerine dönüştürmenize ve kopyalamanıza izin verir.

Bir dizi oyunu destekler. “Oyundan” olarak CS:GO’yu seçin, kullandığınız hassasiyeti ve fare DPI’nızı yazın. Ardından, “Oyuna” olarak Valorant’ı seçin ve sonuçları otomatik olarak görmelisiniz. Duyarlılık değerlerini siteden doğrudan oyununuza kopyalayıp yapıştırmak için kullanabileceğiniz bir kopyala düğmesi de vardır.

Ve bunlar, CS:GO sens’inizi Valorant sens’e dönüştürmek için kullanabileceğiniz farklı yollardı. Benzer oyunlarda duyarlılığınızı aynı tutmak, daha tutarlı bir nişan almanıza ve bir oyundan diğerine garip veya tuhaf hissetmeden atlayabilmenize yardımcı olabilir.

Sürekli olarak kas hafızanızı geliştirirken birden fazla oyun oynamayı seviyorsanız, kesinlikle duyularınızı dönüştürmenize yardımcı olur.oyun-5

Bir yanıt yazın