Çinli teknoloji devi Tencent bugün Polonyalı oyun şirketi 1C Entertainment’ın çoğunluk hissesini satın aldığını duyurdu. Anlaşmanın (Kasım 2021’de üzerinde anlaşmaya varılan) mali şartları şu anda açıklanmadı. Basın bülteni ayrıca, şirketin bundan altı ay içinde yeniden adlandırılacağını (yeniden adlandırma dahil) ortaya koyuyor.

1C Entertainment yönetim kurulu üyesi Tomasz Nieszporski şunları söyledi:

Tencent Tarafından Satın Alınan Nightingale Dev Inflexion Oyunları, SpatialOS Tech Artık Kullanılmıyor

Bu anlaşma bizi gerçekten heyecanlandırıyor. 1C Entertainment’ın video oyunları sektöründeki en çılgın hayallerimizi ve özlemlerimizi gerçekleştirmesi için harika bir fırsat. Vizyonumuz ve tutkumuz artık önde gelen bir küresel oyun şirketi tarafından desteklenecek ve Tencent ve küresel ekosisteminin bir parçası olan diğer üst düzey yaratıcı beyinlerle birlikte çalışma konusundaki eşsiz şansım karşısında alçakgönüllüyüm.

Tencent Games Global Baş Teknoloji Sorumlusu Li Shen şunları ekledi:

1C Entertainment’taki yetenekli ekiple çalışmaktan ve yeni bir büyüme aşamasına başlarken onları desteklemekten daha mutlu olamazdık.

1C Entertainment, oyun endüstrisindeki en büyük ev şirketlerinden biri olmayabilir, ancak King’s Bounty, Men of War ve IL-2 Sturmovik gibi dikkate değer birkaç franchise çıkaracak kadar eski. 1C Entertainment’ın da sahibi QLOCDevil May Cry, Dark Souls Remastered, Mortal Kombat, Cyberpunk 2077 ve Hellblade: Senua’s Sacrifice gibi hitler üzerinde yaptığı çalışmalarla tanınan bir ortak geliştirme, test ve yerelleştirme şirketi.

Tencent için 1C Entertainment, sürekli büyüyen bir yatırım listesindeki en sonuncusu. Oyun endüstrisinde geri dönüş konusunda dünya lideri olan Çinli devi, Funcom, Leyou, Riot Games, Sharkmob, Sumo, Turtle Rock Studios, Wake Up Interactive, Inflexion Games, Grinding Gear Games, Fatshark, Klei Entertainment’ın zaten sahibi. 10 Chambers Collective, Stunlock Studios ve Yager Interactive. Tencent ayrıca Epic Games, Garena, Dontnod, Bloober, Marvelous, Netmarble, Kakao, Bluehole, Frontier, Kadokawa Corporation, Activision Blizzard, Ubisoft, Paradox Interactive, Remedy, Playtonic ve PlatinumGames’te azınlık hisselerine ve/veya yatırımlarına sahiptir.genel-17

Bir yanıt yazın