ABD Açık Deniz Rüzgarı İçin Sonunda Hazır Olduğunu Kanıtladı başlıklı makalenin resmi

Fotoğraf: Newsday LLC (Getty Resimleri)

Biden İdaresi, bu haftaki ilk açık deniz rüzgar kiralama satışı için rekor teklifler aldı; bu, ABD’li para üreticilerinin uzun süredir heyecanlanan ancak uzun süredir devam eden yatırımlara büyük yatırım yapmaya hazır olduğunu gösteren umut verici bir işaret. yetersiz teslim yenilenebilir enerji kaynağı.

Çarşamba günü Okyanus Enerjisi Yönetimi Bürosu düzenledi teklifler New York ve New Jersey kıyılarında 1.5 milyar doları aşan geliştirme hakları için, 2018’de yapılan son en büyük 405 milyon dolarlık teklifi kolayca gölgede bırakıyor, buna göre El Cezire. Belki daha etkileyici bir şekilde, Çarşamba günü yapılan altı offshore kiralama teklifleri parayı çok aştı harcanan son petrol ve doğal gaz kiralamalarında onaylı Geçen yıl Biden yönetimi tarafından Bu durumda 33 firma bildirildiğine göre toplamda 191 milyon doları aşan yaklaşık 317 teklif sundu.

Tüm bunlar, 2020’de ABD yenilenebilir enerji tüketiminin yaklaşık %26’sını oluşturan genel olarak rüzgar enerjisi için potansiyel olarak iyi haberler. buna göre ABD Enerji Bilgi İdaresi. Toplamda, yaklaşık 14 şirket bu hafta 488.000 dönümlük arazi için birbirlerine teklif verdi.

Bu açık deniz rüzgar çiftlikleri ciddi miktarda enerji üretme potansiyeline sahiptir. Kiralama sırasında satışa sunulan arazinin en büyük bölümü olan yaklaşık 114 dönüm, bildirildiğine göre 485 bin eve yetecek kadar enerji üretecek. Yetkililer, tam olarak faaliyete geçtiğinde, bölgeden üretilen rüzgarın iki milyon eve güç sağlayabileceğine inanıyor.

Pahalı satışlar muhtemelen Biden yönetimine bir rahatlama olarak geldi. büyük bahis uzun vadeli iklim stratejisi için açık deniz rüzgarında. Mart 2021’de yönetim, 2030 yılına kadar açık deniz rüzgar çiftliklerinden 30 gigawatt elektrik elde etmek için iddialı bir hedef belirledi. yıllar ile ilgili çabalar açık deniz rüzgar türbinlerini çalışır duruma getirmek için, dağıtım acı verici derecede yavaştı. Çarşamba günkü müzayededen önce, ABD’nin tüm ülke için sadece iki açık deniz rüzgar tesisi vardı – biri Rhode Island kıyılarında ve diğeri Virginia açıklarında -. Bunu perspektife koymak için, ABD sadece Yedi geçen yıl denizde çalışan türbinler.

Rüzgar türbinleri, Almanya yakınlarındaki Baltık 1 açık deniz rüzgar çiftliğinde duruyor.

Rüzgar türbinleri, Almanya yakınlarındaki Baltık 1 açık deniz rüzgar çiftliğinde duruyor.
Fotoğraf: Joern Pollex (Getty Resimleri)

Her şey plana göre giderse (ki bu elbette her zaman büyük bir ihtimaldir) BOEM, bu haftaki kiralama ihalelerinin 2035 yılına kadar yaklaşık beş gigawatt enerji üretebileceğini tahmin ediyor. New York ve New Jersey birlikte 16 gigawatt inşa etmek için genel hedefler belirlediler. aynı zaman diliminde açık deniz rüzgarı değerinde. Çoğunlukla Kuzeydoğu boyunca uzanan diğer eyaletler de benzer düzenlemeler yaptı. hedefler ilave olarak. Bu rakamlar, Biden’ın ulusal 30 gigawatt hedefini güven verici bir şekilde ulaşılabilir kılıyor.

New York’un Long Island kıyılarında bulunan ilk açık deniz rüzgar çiftliğinin inşaatı geçen hafta başladı. The South Fork Wind projesinin bir parçası olan bu tesis, 130 adede kadar üretim yapabilir. 2023’te tamamlandığında megawatt güç, The Verge notlar. Bu arada bu tesisin arkasındaki enerji şirketlerinin, gelecek yıl Sunrise Wind adlı 924 megawatt güç üretebilen daha da büyük başka bir projenin inşaatına başlayacağı bildiriliyor.

Rüzgâr çiftlikleri de itici güçlerden yoksun değil. Geçen yıl, örneğin, Maine’deki balıkçılar oluşturulan Okyanus tabanından geçen büyük bir kablonun bölgedeki ıstakoz balıkçılığını bozabileceğini iddia ederek, denizden iki mil açıkta bir türbin inşasını protesto etmek için bir filo. Bu arada, New York’ta, ünlü lüks Hamptons’ın sahil topluluğundaki bir grup zengin mülk sahibi bir dava açtı. dava Long Island kıyılarında bulunan bir rüzgar çiftliği geliştirmek için gereken temel altyapıyı engellemeye çalışmak. Takımları, potansiyel toprak erozyonu ve sağlık etkileri konusunda uyardı, ancak eleştirmenler, eklenen yenilenebilir enerjinin sağladığı faydalara kıyasla her ikisinin de ihmal edilebilir olduğunu söylüyor.

Bu hıçkırıklar bir yana, açık deniz rüzgarı sonunda anlamlı bir şekilde ilerliyor gibi görünüyor. Uluslararası Enerji Ajansı, dünya çapında bekler Açık deniz rüzgar kapasitesi 2040 yılına kadar 15 kat artacak ve 1 trilyon doların üzerinde kümülatif yatırım alacak.genel-7

Bir yanıt yazın