Matt Reeves, kırmızı halı etkinliğinde mor bir eşarp takıyor.

WB, Seal’s Kissed by a Rose’u patlatan bir müzik kutusuyla penceresinin dışına çıkmadı
Fotoğraf: Jeff Spicer (Getty Resimleri)

Yarasa Kedi ile tanışırPenguen ve bilmececi şimdiye kadar bildiğimiz bir köken hikayesi olmadan YarasaadamMatt Reeves’in filme imza atması için tasarım tarafından şart koşulan. Robert Pattinson’ın maskeli savaşçısı, suçla mücadele ettiği ikinci yılında ve Rogues’ Gallery’sini doldurmaya başlayacak figürlerle karşılaşmasında odaklanıyor.

ile bir röportajda UproxxMatt Reeves, Warner Bros’un iş için yanlış kişi olduğunu düşünürken ona kur yaptığını açıkladı. “Yapabileceğimi hissettiğim son şey, bağımsız bir Batman filmi yapmaktı, 10 yıl sonra ilk kez. Ayrıca başka bir yere bağlanmak zorunda kaldı. Sadece Batman’i kendi dünyasında yapmanın yeterli olacağını düşündüm. Bu, başından beri benim için önemli olduğunu söylediğim bir şeydi: başka şeylere bağlamak için kasıtlı olarak hiçbir şey yapmak zorunda değilim.”

İlk baştaki isteksizliğine rağmen, Reeves sonunda WB ve o sırada mevcut Batman oyuncusu Ben Affleck ile bir araya gelerek, elde etmeye çalıştıkları şeyle uyumlu olup olmadığını araştırdı. “O noktada, açıkçası, Ben Affleck hala filmi yapıyordu ve bunun bir tekrarı vardı… Bunu neden yapmak istediklerini anlayabiliyordum, ama açıkçası daha geniş bir dünyaya, daha geniş DCEU’ya bağlandı. Çok aksiyon odaklıydı… James Bond tarzı bir şey gibiydi.”

Ve bu film, o zamanlar DCEU’da Affleck’in işgal ettiği alan için anlamlı olsa da, Reeves’in aklındaki şey bu değildi. “Toplantının çok kısa olacağını düşündüm çünkü onlarla buluşacağımı düşündüm ve ‘Bunu neden yaptığınızı anlayabiliyorum, ama böyle yapmayacağım. Bana özel hissettiren bir yol bulmalıyım yoksa bunu senin için nasıl yapacağımı bilemem.”

Zaman geçtikçe ve sürekli gelişen DC film listesiyle planlar değişmeye başladıkça, Reeves kendini WB ile Batman’da ne yapacağı konusunda devam eden konuşmalar içinde buldu. gibi neo-noir filmlerden alıntı Burçlar ve LA Gizli, Reeves Batman’in, filizlenen suç lordları, yalnız kanunsuzlar ve alttan üstteki yetkililere sahip olabilecekleri bağlantılar aracılığıyla Gotham’ın köhne göbeğini ortaya çıkaran yolculuğuna katılmak istediğini açıkladı: “Bu hikayelerden birini yapmak istemedim. Rogues’ Gallery karakterlerinin geldiği yer ve bu gerçekten onların hikayesi ve Batman bir şifre çünkü o zaten kendisinde ustalaştı. Bir uyanış yaşamasını istedim. Onu özünden sarsacak bir şey istedim.”

Todd Phillips’in başarısından sonra Joker ve James Gunn’ın İntihar TimiWB’nin neden daha fazla arayışa devam ettiğini görebilirsiniz. Çin Mahallesi Batman’i Gotham’da ele geçirmek yerine İlk yıl-tarzı köken hikayesi. “Beni beklediler ve sonra bu filmi yapmama izin verdiler. Bu yapmak istediğim filmdi. İnsanlar film hakkında ne düşünürse düşünsün, kusurlar ve diğerleri, her ne ise, aşağı atılan fermanlar olduğu için değil … [I wanted to] sahip olmak [Batman] Gidecek bir yolunuz var – tam olarak anlamaması için bir yayı olmasını sağlayın ve bir uyanmasını sağlayın.”

Reeves’in vizyonu—bunu üç saatlik bir filme sığdırılmış bütün bir çizgi roman çalışması olarak düşünün—sonunda açıkça WB’nin onayını kazandı; Yarasaadam 4 Mart’ta geliyor.


RSS beslememizin nereye gittiğini merak ediyor musunuz? Yapabilirsin yenisini buradan al.genel-7

Bir yanıt yazın