elma Birkaç yıl içinde piyasaya sürülebilecek kendi kendini süren bir elektrikli araba üzerinde çalışıyor ve şimdi yeni bir rapor, iPhone üretici, arabası için otomatik pilot çipi geliştirmek üzere Güney Koreli bir şirketle ortaklık kurdu.

TheElec tarafından hazırlanan bir rapora göre Apple, otomobilinin otopilot teknolojisini geliştirmek için Güney Koreli bir dış kaynaklı yarı iletken montaj ve test (OSAT) şirketi ile ortaklık kurdu.

Proje, Apple’ın Güney Kore ofisleri tarafından yönetiliyor. 2021’de başladı ve gelecek yıla kadar sürmesi bekleniyor.

Apple’ın Tesla’ya benzer bir yol izlediği bildiriliyor. Elon Musk’ın sahibi olduğu EV firması, otopilot çipini geliştirirken, Samsung bellek ve JCET STATSChipPAC Kore’ye montaj işi verdi.

elma arabası Ayrıca, diğer sürücüleri kendi kendine sürüş sisteminin ne yaptığını bilgilendirmek için aracın her yerinde LED ekranlar kullanması bekleniyor.

Ekran, fren bilgilerini, arabanın hızını ve diğer mesajları grafik ve video şeklinde gösterecekti.

Rapora göre, aracı park eden sürücüler için ekranlar bir veda mesajı gösterebiliyor veya kullanıcıyı araca vardıklarında karşılayabiliyor.

Yaklaşan Appel Car’ın, göz izleme gibi kabin içi AI yeteneklerine sahip A12 Bionic işlemciye dayalı bir “C1” yongası kullanması bekleniyor.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9

Bir yanıt yazın