Oldukça fazla sayıda şirketin kendi oyun başlatıcıları vardır. Örneğin EA’nın Origin mağazası var, ardından Epic’in kendi Epic Game Store’u var, Blizzard’ın Battle.net başlatıcısı var ve bu nedenle Bethesda’nın kendi Bethesda.net başlatıcısını piyasaya sürmesi sürpriz olmadı.

Ancak görünen o ki şirket, başlatıcısını kapatıp oyunlarını Steam’e taşımaya karar vermiş gibi görünüyor. Şirkete göre, “Bu yıl Bethesda.net Launcher’a veda ediyoruz. Desteğiniz için teşekkür eder, tüm oyunlarınızın güvende olduğundan emin olmanızı isteriz.”

Bethesda, oyunlarını başlatıcı aracılığıyla satın alan oyuncular için, oyuncuların oyunlarını Steam’e taşıyabileceklerini ve böylece bir daha satın almalarına gerek kalmayacağını belirtiyor. “Bethesda.net başlatıcısı aracılığıyla oyunlarınız varsa endişelenmeyin. Nisan ayının başından itibaren oyunlarınızı ve Cüzdanınızı Steam hesabınıza taşıyabileceksiniz. Bu sürecin nasıl görüneceği hakkında daha fazla ayrıntı için okumaya devam edin.”

Microsoft’un şirketi satın almasıyla birlikte, tüm oyunlarını bunun yerine Microsoft Store’a kaydırmaya çalışacaklarını düşündüğümüzden bu ilginç bir seçim. Ancak Steam’in daha popüler bir seçenek olduğunun farkında olmaları mümkündür. Geçiş seçeneği bu Nisan ayından itibaren kullanıma sunulacak, bu nedenle Bethesda.net başlatıcısında taşımak istediğiniz oyunlarınız varsa bunu aklınızda bulundurun.

dosyalandı oyun. Bethesda, Steam (Valve) ve Valve hakkında daha fazlasını okuyun. Kaynak: bethesda.netgenel-1

Bir cevap yazın