Bilgisayarınız için veya harici bir sürücü olarak SSD’ler gibi flash bellek satın almayı düşünüyorsanız, karar vermek için çok uzun zaman almak istemeyebilirsiniz. Bunun nedeni bir duyuruya göre Batı Dijital tarafındanşirketin bir fabrika kontaminasyonu yaşadığı anlaşılıyor.

Bu, şirketin flash belleklerin üretildiği Yokkaichi ve Kitakami’deki operasyonlarını etkiledi. Western Digital’e göre, “Western Digital’in etkiye ilişkin mevcut değerlendirmesi, flaş kullanılabilirliğinin en az 6,5 eksabaytlık bir azalmasıdır. Şirket, tesisleri mümkün olan en kısa sürede normal işletim durumuna getirecek gerekli önlemleri uygulamak için ortak girişim ortağı Kioxia ile yakın bir şekilde çalışıyor.”

Merak edenler için 6,5 eksabayt yaklaşık 6,5 milyar gigabayttır ve şu şekilde tahmin edilmektedir: TrendForce belleğin bu kirlenmesi, NAND flash fiyatının 2022’nin ikinci çeyreğinde yaklaşık %5-10 oranında artmasına neden olabilir. Bunun nedeni, muhtemelen Western Digital’in kirlenmiş bileşenleri artık kullanamayacak olması ve bunun da geçici kıtlıklara ve arzın talepten daha az olması nedeniyle fiyattaki ani artış.

Bunun ortalama tüketicileri ne kadar kötü etkileyeceğinden emin değiliz, ancak Western Digital bellek endüstrisindeki en büyük oyunculardan biri olduğundan, 6,5 eksabayt kesinlikle küçük bir miktar değil, ancak umarım bunu çözebilirler ve Üretimi en kısa sürede rayına oturtun.

dosyalandı Genel. Western Digital hakkında daha fazlasını okuyun. Kaynak: arteknikgenel-1

Bir yanıt yazın