Akademi Ödülleri ekip üyesi Mike Morrisroe, Los Angeles'ta 24 Nisan 2021'de geçen yılki Akademi Ödülleri için Union Station'daki kırmızı halıda bir Oscar heykeli tasarımını temizliyor.

Akademi Ödülleri ekibi üyesi Mike Morrisroe, geçen yılki Akademi Ödülleri için Union Station’daki kırmızı halıda bir Oscar heykeli tasarımını temizliyor. 24 Nisan 2021, Los Angeles’ta.
Fotoğraf: Chris Pizzello / AFP (Getty Resimleri)

27 Mart’ta Los Angeles’taki Dolby Theatre’da yapılması planlanan Akademi Ödülleri, katılımcılar için covid-19’a karşı aşı kanıtı gerektirmeyecek. hollywood muhabiri. Karar, aşı kanıtı gerektiren SAG Ödülleri ve Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri gibi diğer eğlence endüstrisi ödül programlarına ters düşüyor.

Geçen yılki Oscar töreni, Los Angeles’taki Union Station’da düzenlenen son derece çıplak bir olaydı ve resmi bir ev sahibi bile yoktu. Covid-19’a karşı aşılar o zamanlar hala nispeten yeniydi ve ilk Amerikalılar sadece birkaç ay önce aşılandılar.

Ancak Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, görünüşe göre bu yılın, ülkenin ardından çok daha fazla ölümle birlikte “normalliğe” dönüş olmasını istiyor. ABD, pandemi başladığından bu yana covid-19’dan 911.000’den fazla ölüm kaydetti.

Akademi, Oscar’larla aynı gün PCR testi veya hızlı antijen testi olsun, yine de negatif bir covid-19 testi isteyecek, ancak olayın bu politikayı nasıl uygulayacağı tam olarak belli değil. Akademi, aşılama gerektirmeme niyetini henüz resmi olarak açıklamadı ve ayrıca, maskelerin gerekli olup olmayacağı da havada. Son tarih. Los Angeles County’deki 500’den fazla kişinin katıldığı etkinliklerde maske gerekiyor, ancak Akademi katılımcı listesini bu sayının altında tutmaya çalışabilir.

bu hollywood muhabiri Akademi’nin aşıları zorunlu kılmama kararının büyük olasılıkla bazı ünlü isimlerle çatışmayı önleme çabası olduğunu bildiriyor (bizimki vurgulayın):

Sektördeki bazı kişiler, Akademi’nin olabileceğinden daha az katı olduğunu, çünkü birkaç yüksek profilli endüstri figüründen fazlasının—geçen yılın oyunculuk kazananlarından en az biri dahil ve diğer kategorilerdeki adayların yanı sıra birden fazla en iyi film adayının kadrosunun önde gelen üyeleri, aksi takdirde Oscar’lara katılmaktan men edilecektir.

Ve ticaret dergisi isim vermezken, geçen yıl içinde duruşlarını bildiren birkaç aşı karşıtı ünlüden daha fazlası var. Evangeline Lilly, Matthew McConaughey ve Letitia Wright.

Ancak “geçen yılın oyunculuk kazananlarından en az biri” ifadesi, alenen covid-19 aşıları hakkında büyük bir kokuşmuş olan kimseyi içermiyor. Geçen yılın oyunculuk kazananları arasında hiçbiri bilgimize göre covid-19 aşılarını eleştirmeyen Anthony Hopkins, Daniel Kaluuya, Frances McDormand ve Yuh-Jung Youn vardı. Tüm söylenenlere göre, Akademi, ciddi bir hastalığa karşı aşı olmayı reddeden insanlarla kapalı bir etkinliğe katılmak istemeyen diğer aşı yanlısı yıldızlarla mücadele etmek zorunda kalabilir.

ABD şu anda Çarşamba günü 229.059 yeni vaka ile covid-19 vaka sayısında düşüş görüyor. Ancak ölümler, yalnızca dün 3,450 yeni ölümle yüksek kalmaya devam ediyor. BNO Haberleri. Ölümler gecikmeli bir göstergedir ve bir süre yüksek kalabilir, ancak herkes bu vaka sayılarının gerçekten sadece birkaç hafta önceki en yüksek seviyelerinden düşmeye başladığını görmenin harika olduğu konusunda hemfikir.

Ancak bu pandemi sırasında hava yoluyla bulaşan hastalıklar hakkında bir şeyler öğrendiysek, işler hızla değişebilir. Hollywood’un en büyük ödül törenine bir buçuk ay kala, yeni bir endişe türüyle karşı karşıya olabiliriz. Kimse bilmiyor. Ve mesele bu. Aşı olun çünkü hastaneden uzak durmak ve potansiyel olarak covid-19’dan ölmek için yaptığınız en iyi değişiklik bu.

Sizi aşı yaptırmamak için korkutmaya çalışan Hollywood yıldızlarını da dinlemeyin. Covid-19 aşıları güvenli ve etkilidir. Ve her gün dünya çapında sayısız hayat kurtarıyorlar.genel-7

Bir cevap yazın