Disney+ geçen çeyrekte 11,8 milyon yeni abone ekleyerek 129,8 milyon aboneye ulaştı, Disney ilan edildi Q1 2022 kazanç açıklamasının bir parçası olarak ve 2024 yılına kadar 230 ila 260 milyon aboneye ulaşma yolunda olduğunu söyledi. Şirketin çeyrek, önceki çeyrekte yalnızca 2 milyon abone ekledikten sonra tahminleri aştı.

Disney, yayın hizmetinin küresel abone sayısını yerel ve uluslararası kategorilere göre ayırdı. Disney+’ın ABD ve Kanada’da 42,9 milyon abonesi ve uluslararası alanda 41,1 milyon abonesi var. Ayrıca Disney ve Star India’nın mevcut akış hizmeti arasında ortak bir hizmet sunan 45,9 milyon Disney+ Hotstar abonesine sahiptir.

Akış hizmetinin büyümesi, Wall Street’in yaklaşık 7 milyon yeni abone beklentilerini aştı. Ayrıca, beklenen 8,5 milyona kıyasla yalnızca 8,3 milyon yeni abone artışı ile 2015’ten bu yana en düşük abone büyümesini sağlayan Netflix’in kötü çeyreğinin ardından akış endüstrisinin durumuyla ilgili yatırımcıların endişelerini hafifletmiş olabilir.

Disney’in diğer yayın hizmetlerine gelince, Hulu 6,6 milyon yeni abone ekleyerek 45,3 milyon aboneye ulaştı ve ESPN+ 4,2 milyon yeni abone ekleyerek 21,3 milyona ulaştı. Disney’in akış portföyündeki toplam abonelik sayısı 196,4 milyona ulaştı.

Disney hisseleri patladı etrafında Şirketin güçlü kazanç haberlerinde %8, ki bu da beni gördüts parkları işi geri döndü.

Şirketin kazanç çağrısı sırasında yatırımcılara konuşan Disney CEO’su Bob Chapek, Disney+’ın çeyrekteki başarısının büyük ölçüde organik büyüme ve yeni içeriğin birleşiminden kaynaklandığını söyledi. Geçtiğimiz çeyrekte Disney+, aralarında Oscar adayı “Encanto”, “Eternals”, “Hawkeye” ve “The book of Boba Fett”in de bulunduğu çok sayıda ünlü oyunun lansmanını yaptı. Chapek, şirketin her hafta yeni bir oyun çıkarma hedefine ulaştığını ve bu içerik hedefini ikiye katlamayı planladığını söyledi.

Disney, yeni abonelikler kazanmak ve bu çeyrekteki ivmeyi sürdürmek için bu mali yılda yeni içeriğe 33 milyar dolar harcamayı hedefliyor. Chapek ayrıca, akış hizmetinin 2024 mali yılının sonuna kadar 230 milyon ila 260 milyon Disney+ abonesine ulaşma yolunda olduğunu da belirtti.

Buna ek olarak Chapek, “Star Wars: Revenge of the Sith”ten on yıl sonrasını konu alan yeni Star Wars Disney+ dizisi “Obi-Wan Kenobi”nin 25 Mayıs’ta vizyona gireceğini açıkladı. Dizi, Ewan’ın dönüşünü konu alıyor. McGregor, genç Obi-Wan rolünde ve Hayden Christensen, Moses Ingram, Joel Edgerton, Kumail Nanjiani, Indira Varma, Rupert Friend ve daha fazlasını canlandırıyor.

Başka bir Star Wars Disney+ dizisi olan “Andor”un bu yıl içinde lansmanı bekleniyor. Dizide Diego Luna, Cassian Andor olarak “Rogue One” rolünü yeniden canlandıracak. Ayrıca Stellan Skarsgård, Adria Arjona, Fiona Shaw, Denise Gough, Kyle Soller, Genevieve O’Reilly ve daha fazlasını içerecek.

Disney+’ın yeni abone numaraları, yayın hizmetinin bu yaz Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da 42 ek ülkede ve 11 bölgede kullanıma sunulmasıyla birlikte geliyor. Kayda değer yeni ülkeler arasında Güney Afrika, Türkiye, Polonya ve Birleşik Arap Emirlikleri yer alıyor. Disney, hizmetin bu yeni ülkelerde kullanıma sunulacağı kesin tarihleri ​​belirtmedi ve bölgesel fiyatlandırmayla ilgili bilgi paylaşmadı, ancak muhtemelen önümüzdeki aylarda bunu yapacak. Disney+ şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere 64 ülkede mevcuttur.

Disney ayrıca, 2023 mali yılına kadar Disney+’ın 160’ın üzerinde bulunduğu ülke sayısını iki katından fazlasına çıkarmayı planladığını açıkladı. Şirket, doğrudan tüketiciye yönelik akış işini daha fazla küresel pazara genişletmeyi planlıyor ve yeni bir Uluslararası İçerik oluşturuyor. ve bu itmeye yardımcı olacak Operasyonlar grubu.

Disney+ 2019’un sonlarında piyasaya sürüldü ve son birkaç yılını Netflix, Amazon Prime Video ve diğer birçok akış hizmetiyle rekabet ederek geçirdi. Akış hizmeti, büyük ölçüde Marvel ve Star Wars içeriği nedeniyle akış alanında kendisine bir isim yapmayı başardı.

ESPN+’a gelince, Chapek ile bir röportaj sırasında açıkladı CNBC Disney, NFL’nin Pazar Bileti olma hakları için teklif verecek. DirecTV’nin NFL Pazar Bileti için özel sağlayıcı olarak sözleşmesi, 2022 NFL sezonundan sonra sona erecek ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok şirket Amazon ve elma, bir anlaşma hakkında erken görüşmelerde bulunuyorlar. Chapek, spor programcılığının şirketin yayın stratejisinin çok önemli bir parçası olduğunu belirtti.genel-24

Bir yanıt yazın