Haber günlerdir ortalıkta dolaşıyordu ve son saatlerde bir yetkili geldi: iOS güncellemesinin beta olarak gelmesiyle birlikte iPhone’lar, Apple Pay, temassız kredi ve banka kartları ile ödeme kabul edebilecek ve artık Pos’a geçecek. başka herhangi bir donanımın desteği olmadan diğer dijital cüzdanlar.
Genel olarak akıllı telefonlar dünyası için bir dönüm noktası. Çünkü aslında bir anda işe yaramaz hale gelebilecek Pos’un yerini bir zamanlar sadece bir cep telefonu olarak kabul edilen ve bunun yerine dijital alandaki son gelişmelerin bir ifadesi olan bir gelecek düzeni tasarlıyor.

XS’den itibaren modeller için «Dokun ve öde»

Cupertino şirketi, ödeme platformlarına ve uygulama geliştiricilerine iOS uygulamalarına entegre olmaları ve kurumsal müşterilere ödeme seçeneği sunmaları için Tap to Pay özelliğinin sunulacağını duyurdu. Bu özellik sayesinde, satıcılar müşterilerden ödeme cihazını (başka bir akıllı telefon, giyilebilir veya temassız kart olabilir) iPhone’a getirmelerini isteyerek ödeme kabul edebilecekler.

Bu yeni işlev için etkinleştirilen iPhone’lar, iOS güncellemesi yüklendikten sonra varsayılan olarak akıllı telefonda görünecek özel bir uygulama ile XS modelinden sonrakiler olacak. Şimdilik, Tap to Pay, Apple ve Stripe Inc arasındaki anlaşma sayesinde önümüzdeki bahardan itibaren yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde etkinleştirilecek. Ancak Cupertino’dan diğer ödeme platformlarıyla daha yaygın bir yayılmanın nasıl gerçekleşeceğini vurguladılar. yıl sonu.

iPhone’ları Pos’a dönüştürecek olan teknoloji, şimdiye kadar Apple Pay (ve benzeri servisler) tarafından yapılan ödemeler için kullanılan bilinen NFC’dir. Ve temassız ödemeye açık olan mağazalarda çoğu Pos tarafından kullanılanla aynıdır.

Şifreli bağlantılar, başka donanım gerekmez

“iPhone’da Tap to Pay ile müşterilerin ödeme bilgileri, Apple Pay’i özel ve güvenli kılan aynı teknolojiyle korunuyor. iPhone’da Tap to Pay kullanılarak yapılan tüm işlemler Secure Element kullanılarak şifrelenir ve işlenir ve Apple Pay’de olduğu gibi, Apple neyin satın alındığını veya kimin satın aldığını bilmiyor” diyor Cupertino’dan. Aynı Kaliforniyalı şirket, “iPhone’da Tap to Pay aracılığıyla temassız ödemeleri kabul etmek için ek bir donanıma gerek olmadığını, böylece şirketlerin iş yaptıkları her yerden ödeme kabul edebileceklerini” açıkladı ve “büyük platformlarla yakın çalışacaklarını” da sözlerine ekledi. ödeme ve ticaret sektöründeki uygulama geliştiricileri, milyonlarca satıcıya iPhone’da Tap to Pay sunmak için ».genel-18

Bir cevap yazın